جزییات خبر

در راستای ارتقای مهارت کارشناسان روابط عمومی ها

کارگاه آموزشی اینفوگرافیک در وزارت ارتباطات برگزار شد

دومین دوره از کارگاه های آموزشی ارتقای مهارت روابط عمومی های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع «اینفوگرافیک» امروز (یکشنبه) با حضور و نظارت شاهین جعفرپور رییس مرکز نوسازی و تحول اداری و سیدجمال هادیان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این کارگاه آموزشی که با استفاده از فناوری «ویدیوکیک» برگزار شد کارشناسان روابط عمومی استان ها بصورت غیر حضوری و کارشناسان سازمان های تابعه به صورت حضوری اینفوگرافی را بصورت کاربردی آموزش دیدند.

حمیدرضا خاتونی مدرس این دوره پیرامون اهمیت تصویر و قابلیتی که برای انتقال پیام در تصویر وجود دارد، مطالبی را ارائه کرد.

وی، افزود: ارزش یک تصویر دارای ارزش بیش از هزار کلمه است، ضمن اینکه علم ثابت کرده که بیشترین دریافت انسان از چشم صورت می گیرد و بیشترین اثرگذاری و ماندگاری در ذهن مخاطب را تصویر دارد.

این استاد علوم گرافیکی با اشاره به اینکه هر ثانیه تصویر با کیفیت 4K چیزی حدود 10 گیگابایت می شود، اظهار کرد: با این حال فرض کنید که چشم انسان در طول روز چه اندازه از اطلاعات را ثبت می کند و با استفاده از علاقه مغز به تجزیه و تحلیل اطلاعات تصویری در آن واحد در مغز ثبت می شود.

وی با بیان اینکه اینفوگرافیک علم ساده سازی اطلاعات پیچیده است، افزود: اینفوگرافیک علم خلاصه شده، واضح کردن و ساده سازی اطلاعات پیچیده است که باید به زبان ساده و براساس نوع رسانه طراحی شود.

خاتونی کاربرد اینفوگرافیک را در حوزه هایی چون اطلاع رسانی، روابط عمومی، آموزش و اطلاعات آماری حوزه های اقتصادی دانست و تصریح کرد: اینفوگرافیک از دو کلمه اطلاعات و گرافیک تشکیل شده است.

براساس این گزارش، در این دوره از کارگاه، دانشجویان ضمن مشارکت در ساخت یک اثر اینفوگرافیک به شکل جغرافیایی توانستند کار با نرم افزار ساخت موشن گرافیک را به صورت عملی آموزش بینند.

دوره های آموزشی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف ارتقای مهارت های روابط عمومی های سازمان ها، شرکت ها و  ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات سراسر کشور از مهرماه گذشته آغاز شد که نخستین کارگاه آموزشی به موضوع خبرنویسی و رسانه های نوین اختصاص یافت.

در این دوره های آموزشی هدف ارتقای کیفیت و یکسان سازی و استاندارد سازی تولید محتوا، با حداکثر تاثیرگذاری مورد نظر بر اساس آخرین تکنیک های علوم روز است.

ویدیو کیک، سیستم آموزشی تصویری از راه دور است که با برقراری ارتباط تصویری دو طرفه مدرس و دانشجویان در سراسر کشور امکان پخش تصویر به صورت آنلاین، ارسال و دریافت فایل و متن را فراهم می کند.

در این جلسه شاهین جعفرپور رییس مرکز نوسازی و تحول اداری و سیدجمال هادیان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه حاضر شدند.

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری بعد از بازدید از برگزاری کلاس و نحوه ارائه مطالب، با تایید کیفیت این دوره، از ارائه گواهینامه  رسمی به شرکت کنندگان خبر داد.

(یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷) ۱۳:۳۲
اخبار مرتبط

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید