جزییات خبر

رییس پژوهشگاه فضایی:

پژوهشگاه فضایی باید جایگاه خود را در حل مسایل روز کشور تبیین کند / به دنبال توسعه تعاملات با دانشگاه‌ها و دیگر مراکز تحقیقاتی هستیم

رییس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه تحقیقات سودمند باید به‌گونه‌ای باشد که کاربردی شود و نتایج آن گوشه‌ای از مشکلات و خلاء‌های موجود را پر کند، گفت: فعالیت‌های علمی و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران باید به‌گونه‌ای باشد که جایگاه خود را در حل مسایل روز کشور تبیین کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین صمیمی در نشستی با حضور اعضای هیات علمی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی این پژوهشگاه گفت: پژوهشگاه فضایی ایران وظایف و ماموریت‌های مشخصی در عرصه توسعه فناوری فضایی کشور دارد که با برخورداری از نیروها و متخصصان زبده و توانمند خود و نیز با انسجام کاری در درون پژوهشگاه که لازمه موفقیت است، می‌تواند به‌خوبی نقش خود را در این حوزه ایفا کند، چنانکه تاکنون نیز دستاوردهای ارزنده‌ای داشته است.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های علمی و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران باید به‌گونه‌ای باشد که جایگاه خود را در حل مسایل روز کشور تبیین کند، افزود: ما به دنبال توسعه تعاملات خود با دانشگاه‌ها و دیگر مراکز تحقیقاتی هستیم و باید از پتانسیل موجود در این مراکز در پیشبرد فعالیت‌های فضایی به‌خوبی بهره‌برداری کرد.
صمیمی تاکید کرد: تحقیقات سودمند باید به‌گونه‌ای باشد که کاربردی شود و نتایج آن گوشه‌ای از مشکلات و خلاء‌های موجود را پر کند، والا تحقیق به صرف تحقیق، راه‌گشا نیست.
رییس پژوهشگاه فضایی همچنین در نشست با اعضای هیات علمی پژوهشکده سامانه‌های ماهواره این پژوهشگاه، با اشاره به نقش اعضای هیات علمی را در در راستای ارتقای اعتبار پژوهشگاه، گفت: پژوهشگاه باید تسهیلات لازم را برای ایجاد انگیزه کاری و ارتقای هیات علمی را فراهم کند.
وی در خصوص ایجاد بستر لازم برای ارتقای اعضای هیات علمی افزود: در نظر است پژوهشگاه فضایی ایران با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری و دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات در تعامل با وزارت علوم بتوانند بستر مناسبی را بدین منظور فراهم کند.
صمیمی با اشاره به اینکه پروژه‌های فضایی باید با چرخه اقتصادی مردم پیوند بخورد و اثر دستاوردهای فضایی در زندگی مردم مشخص باشد، اظهار کرد: اگرچه پژوهشگاه محصول محور است، اما بحث پژوهش نیز در این مجموعه باید با قدرت و به‌خوبی دنبال شود و بدین منظور لازم است مدل مناسبی طراحی شود.
در پایان رییس پژوهشگاه فضایی ایران با تشکیل کمیته مشورتی با حضور اعضای هیات علمی این پژوهشگاه جهت ارتباط دو سویه میان اعضای هیات علمی و رییس این پژوهشگاه موافقت کرد.

(دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷) ۰۹:۰۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید