جزییات خبر

وزیر ارتباطات:

به جای افشاگری، شفاف سازی کنیم / هیچ بهانه ای برای چشم پوشی از فساد پذیرفتنی نیست

وزیر ارتباطات و ‌فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تاکنون افشاگری های زیادی انجام شده و‌ می شود، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند فساد با حرف زدن حل نمی شود بلکه با عمل کردن حذف می شود بنابراین دولت الکترونیک را باید به عنوان یکی از راههای مقابله با فساد با جدیت پیش ببریم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از استان فارس، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست با نخبگان و‌ فعالان حوزه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای نو در استان فارس، گفت: با توجه به ارزش بازار فناوری اطلاعات در جهان و متناسب با جمعیت ایران باید یک درصد سهم بازار جهانی یعنی حدود 300هزار میلیارد تومان از این بازار را به خود اختصاص دهیم و با توجه به جمعیت استان فارس نسبت به کل جمعیت ایران، این استان باید از سهم 15 هزار میلیاردی چنین بازاری بهره مند باشد.

 وی با اشاره به اینکه مغزهای بسیاری در استان فارس وجود دارند که باید برای رفع نقص های استان تلاش کنند، افزود: رتبه ایران در شاخص کارآفرینی ۱۰ پله رشد کرده که عمده این رشد به دلیل فعالیت استارت آپ هاست. 

آذری جهرمی با بیان اینکه اجرای طرحی با عنوان نوآفرین با هدف بهبود فضای کسب و کارهای نو و رفع موانع این نوع کسب و کارها را در  وزارت ارتباطات پیگیری می کنیم، اظهار کرد: در این طرح استارت آپ را همچون ‌نهالی دیده ایم که برای سه سال نیاز به حمایت دارد و در این طرح مفهمومی با عنوان پارک اقتصاد در قالب جغرافیای مجازی مطرح است که شرکت ها در هر استان و هر شهر می تواند در آن ثبت نام کنند. 

عضو ‌کابینه دولت تدبیر و‌امید با اشاره به وجود نظام تامین مالی در این طرح اظهار‌کرد: صندوقی در این طرح تعریف شده است که وزارت ارتباطات در آن سهم دارد که البته دولتی نخواهد بود و گستره استانی پیدا می کند. 

آذری جهرمی با بیان اینکه مسیر پیش روی ما ایجاد شفافیت در نظام اداری برای حمایت از کسب و کارهای نوین است، تصریح کرد: در کشور تا کنون افشاگری های بسیاری شده و‌ می شود اما به جای افشاگری باید شفاف سازی کنیم چون ما متولی بیت المالی هستیم که متعلق به همه است. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه هیچ دلیلی برای چشم پوشی از فساد به بهانه های مختلف نیست، گفت: اگر ما مسوولان، نظام را دوست داریم باید بت درونمان را بشکنیم و به مردم احترام بگذتریم و نظام شفافیت را ایجاد کنیم. در این صورت است سرعت و‌ حرکت بیشتری خواهیم داشت. 

وی مقام معظم رهبری را پرچمدار مبارزه با فساد دانست و افزود: همانطور که ایشان فرموده اند فساد با حرف زدن حل نمی شود بلکه با عمل کردن حذف می شود بنابراین دولت الکترونیک را باید با جدیت در دو بخش دولت الکترونیک و دولت همراه پیش ببریم.
(پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷) ۱۶:۵۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید