پرش به محتوای اصلی

جزییات خبر

رییس دانشکده پست و مخابرات اعلام کرد:

اعلام آمادگی نمایندگان ITU برای پیاده سازی اینترنت اشیا در ایران

رییس دانشکده پست و مخابرات از اعلام آمادگی و همکاری نمایندگان اتحادیه جهانی مخابرات، برای پیاده سازی نقشه راه اینترنت اشیا در ایران، خبر داد.

دکتر وحید یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات در گفتگو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره دستاوردهای کارگاه آموزشی اینترنت اشیا در تهران با اشاره به بازخوردهای مثبت برگزاری این کارگاه، گفت: این کارگاه نخستین رویداد در حوزه اینترنت اشیا بود که بازیگران مختلف این حوزه یعنی اپراتور، ارایه دهنده و بهره گیرنده از سرویس، حضور داشتند که مهمترین جنبه موفقیت آمیز این کارگاه بود.

وی تصریح کرد : در این کارگاه فرصتی فراهم شد تا بازیگران این حوزه با تبادل و اشتراک گذاری اطلاعات، تعامل خوبی با هم داشته باشند، به طور مثال در زمینه انجام پروژه اینترنت اشیا در حوزه خودرو، نمایندگانی از این حوزه با اپراتورها وارد مذاکره شدند و در آینده نتایج آن مشخص می شود.

یزدانیان دومین دستاورد این کارگاه آموزشی را رونمایی از نمونه "کیف اینترنت اشیا" عنوان کرد و افزود: درباره مفهوم IOT  در کشور بسیار بحث شده است، اما وقتی این موضوع مطرح می شود باید به صورت عینی مشخص شود که منظور ما از اینترنت اشیا چیست.

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه ها دوره های آموزشی IOT  آغاز شده است، تاکید کرد: در گذشته برای فهم بیشتر مطالب این حوزه "کیفIOT "با قیمت پایه 5 هزار یورو خریداری می شد و به سنسورهای اینترنت اشیا در حوزه های مختلف مانند کشاورزی و خانه هوشمند مجهز بود.

رییس دانشکده پست و مخابرات در ادامه گفت : نمونه بومی این کیف آموزشی توسط دانشکده پست و مخابرات از یک سال پیش تهیه و تولید شده است  که با رونمایی در کارگاه آموزشی اینترنت اشیا در تهران مورد استقبال شرکت کنندگان در این کارگاه قرار گرفت .

وی سومین دستاورد کارگاه آموزشی تهران را تقویت ارتباط داخلی با اتحادیه جهانی مخابرات در این حوزه عنوان کرد و اظهار داشت: نمایندگان اتحادیه جهانی مخابرات در این کارگاه توان علمی و اجرایی در حوزه اینترنت اشیا را از نزدیک مشاهده و اظهار داشتند ؛ فعالیت های انجام شده در حوزه اینترنت اشیا در ایران فراتر از حد انتظارات آنها بوده است.

یزدانیان افزود: با توجه به اینکه ایران به عنوان یکی از پیشگامان حوزه IOT در دنیا مطرح است، نمایندگان اتحادیه جهانی مخابرات برای همکاری و تبادل اطلاعات برای پیاده سازی نقشه راه اینترنت اشیا در ایران اعلام آمادگی کردند .

 

   

(دوشنبه ۱۶ اَمرداد ۱۳۹۶) ۱۲:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید