جزییات خبر

با حضور وزیر ارتباطات:

مرکز داده شماره یک دولت رونمایی شد

مرکز داده شماره یک دولت صبح امروز توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رونمایی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، صبح امروز دهم مرداد ماه، قبل از افتتاح دولت الکترونیک، دکتر واعظی با حضور در سازمان فناوری اطلاعات مرکز داده شماره یک دولت را رونمایی کرد.

رضا باقری اصل معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، درباره عملکرد و کارایی این مرکز داده، گفت : بر اساس تکلیف ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه، یکی از اقدامات مهم وزارت ارتباطات در این دوره، راه اندازی مراکز داده بود که امروز ما شاهد افتتاح مرکز داده شماره یک دولت هستیم .

وی با اشاره به اینکه، در این مرکز داده سرویس های اصلی دولت الکترونیک نگهداری می شودو همچنین میزبانی و ارایه خدمت می کند، افزود: در حقیقت مرکز داده های دولت، عضوی از مرکز ملی تبادل اطلاعات است و با پهنای باند و با امکانات زیرساختی مناسبی که در این مرکز فراهم شده است؛ مهمترین سرویس ها در این مرکز ارایه می شود .

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد : در این مرکز امکان پاسخگویی به تمام نیازهای کشور برای تبادل اطلاعات و سرویس های الکترونیکی در بستر شبکه ملی اطلاعات فراهم شده است .

وی تاکید داشت : این مرکز یک مرکز مونیتورینگ و کنترل و پایش شبانه روزی است که بر اساس آن تمام درگاه های دولت پایش می شوند و سرویس های ارایه شده توسط دولت، ارزیابی و تحلیل کیفیت می شود.

واعظی  

(سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶) ۱۰:۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید