پرش به محتوای اصلی

اخبار

جمعه‌بازار تمبر و اسناد پستی آغاز به کار کرد

جمعه‌بازار تمبر و اسناد پستی آغاز به کار کرد
با افتتاح جمعه‌بازار تمبر و اسناد پستی، جمعه هر هفته خریدوفروش تمبر و فیلاتلیک در موزه ارتباطات انجام خواهد شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، رمضانعلی سبحانی فر مدیرعامل شرکت ملی پست در آیین افتتاح جمعه‌بازار تمبر که صبح امروز در موزه ارتباطات برگزار شد، گفت: محصولات این جمعه‌بازار، برگرفته از فرهنگ و قدمت چند صدساله تمبر‌ها و اسناد قدیمی و ناشی از پیشینه و اصالت کشورمان است.

وی افزود: تمبر به‌عنوان نماد پست درآمده و به‌عنوان سفیر فرهنگی کشور‌ها و انسان‌ها میان یکدیگر عمل می‌کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: بخشی از تاریخ را تمبر به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که در آن مقطع زمانی، چه شرایط فرهنگی و سیاسی وجود داشته است.

سبحانی فر بابیان اینکه ازاین‌پس هر جمعه در موزه ارتباطات بازار خریدوفروش تمبر برپا خواهد بود گفت: در قالب این برنامه، ما کسب‌وکارها را از خیابان هم‌جوار موزه پست به داخل موزه انتقال دادیم تا آن‌ها بتوانند در مکانی مناسب و به‌صورت یک بازار مشترک کارشان را انجام دهند.

وی بابیان اینکه ما بر این کار نظارت داریم، اما نظارت مستقیم در اختیار انجمن تمبر است، ادامه داد: در این کسب‌وکارهای آزاد، اتحادیه‌ها و انجمن‌ها باید بر قیمت اقلام نظارت کنند و خود مجموعه و انجمن تمبر باید نظارت مستقیم داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پست همچنین درباره جزئیات افتتاح موزه پست در رشت گفت: در حال حاضر برنامه افتتاح موزه پست را در رشت داریم و امیدوارم برای ۲۲ بهمن این موزه هم افتتاح شود.

این جمعه‌بازار با مشارکت شرکت ملی پست، موزه ارتباطات و شهرداری تهران شکل گرفت و جمعه‌ها در موزه ارتباطات واقع در میدان امام خمینی، کوچه پست واقع در ضلع شرقی موزه ارتباطات دایر خواهد بود و علاقه‌مندان به اسناد قدیمی و تمبر‌ها برای عرضه، بازدید و خرید می‌توانند در این بازارچه شرکت کنند.

۲ آبان ۱۳۹۹ ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۱۷۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید