پرش به محتوای اصلی

اخبار

رونمایی از سامانه سایت‌بان مرکز آپای استان کرمانشاه

رونمایی از سامانه سایت‌بان مرکز آپای استان کرمانشاه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه از رونمایی سامانه سایت‌بان مرکز آپای استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در مرکز آپای دانشگاه رازی چندین سامانه بومی تولید شده که در سطح ملی از آن‌ها استفاده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به اینکه مرکز آپا دانشگاه رازی یکی از مراکز فعال کشور و دارای رتبه جهانی در حوزه امنیت سایبری است، گفت: یکی از رسالت‏‌های اصلی این مراکز در زمینه امنیت سایبری، شناسایی تهدیدات رایانه‏ ای، ارزیابی امنیتی بر روی شبکه‌ها و برنامه‌‏های کاربردی است که مرکز آپای دانشگاه رازی چندین محصول ارزشمند و کاملا عملیاتی، تولید و ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر متخصصان و کارشناسان با تجربه در مرکز آپای استان در حال فعالیت هستند، افزود: با حمایت و استقبال دستگاه‌های اجرایی از محصولات این مرکز، می‌توان این محصولات را به کشورهای دیگر صادر کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه، تصریح کرد: با کمک سامانه بومی سایت‌بان یک سپر امنیتی برای وب‌سایت‌ها و پورتال‌های سازمانی و استانی ایجاد شده که تاکنون استقبال خوبی از این سامانه شده و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان عضو این سامانه شده و در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، سایت‎بان سامانه‎ای جامع است که می‎تواند سلامت امنیتی سایت‎های ثبت شده در آن را تحت کنترل قرار دهد و در صورت بروز هرگونه مشکل با استفاده از مکانیزم‎های هشدار تعریف شده برای مدیران سایت، از طریق پیامک، ایمیل و امثال آن هشدارهای لازم را ارسال کند و در نسخه‎ پیشرفته‎، این ابزار می‎تواند به صورت خودکار عکس‌العمل مناسب را برای محدود‎کردن یا متوقف ‎کردن‎ حملات انجام دهد.

۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۱۲۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید