پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان خبر داد:

برگزاری برنامه های مرتبط امنیت سایبری در هفته پدافند غیرعامل

برگزاری برنامه های مرتبط امنیت سایبری در هفته پدافند غیرعامل
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان ضمن ابلاغ برنامه های مرتبط امنیت سایبری در هفته پدافند غیرعامل سازمانها گفت: باید تمام تلاش خود را به جهت پیشگیری از حوادث غیر مترقبه سایبری در زمان های بحرانی انجام دهیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان سید یاسر حسن پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ضمن ابلاغ برنامه های مرتبط امنیت سایبری در هفته پدافند غیرعامل سازمانها گفت: باید تمام تلاش خود را به جهت پیشگیری از حوادث غیر مترقبه سایبری در زمان های بحرانی انجام دهیم .

وی افزود: با توجه به در پیش بودن هفته پدافند غیرعامل و همچنین شیوع بیماری کرونا که خود باعث بالا رفتن استفاده مردم و نهادها از فضای سایبری شده است،  اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان متولی کارگروه پدافند غیرعامل سایبری، اجرای برنامه ها و بالا بردن ضریب امنیت سایبری را اولویت کاری خود و تمام دستگاه های مجموعه ی پدافند استان می داند .

حسن پور همچنین ضمن ابراز خرسندی از وضعیت پدافندی استان سمنان برنامه هایی برای کسب آمادگی و مقابله با رخداد سایبری با رعایت پروتکل های بهداشتی را ارائه و خواستار برنامه ریزی و انجام تست های مرتبط با این امر در سطح تمام سازمان ها شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان تصریح کرد: حصول اطمینان از پشتیبان گیری منظم و بروز در سطح سازمان ها،  آموزش تخصصی امنیت سایبری  به صورت مجازی، رزمایش قطع برق و تست شبکه و باتری ها، تست نفوذ به شبکه، تشکیل تیم های واکنش سریع به همراه DRP از جمله پیشنهادات برای برگزاری در این هفته است.

۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۱۴۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید