پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی:

52 روستای استان تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفته اند

52 روستای استان تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفته اند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی گفت: در سال جاری 52 روستای این استان با بیش از پنج هزار و 200 خانوار ​و جمعیتی بالغ بر 17 هزار و 500 نفر تحت پوشش تلفن همراه​ قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی، سیدعلی مرتضوی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به اتصال 52 روستا به تلفن همراه در سال جاری، گفت: 79 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان تحت پوشش تلفن همراه و 75 درصد به شبکه پهن باند دسترسی دارند.

وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف شده است که تا پایان برنامه ششم توسعه 80  درصد روستاهای بالای 20 خانواری را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند که این عدد قبل از پایان برنامه تحقق می یابد.

مرتضوی با اشاره به اینکه در سال جاری 52 روستای این استان با بیش از پنج هزار و 200 خانوار و جمعیتی بالغ بر 17 هزار و 500 نفر تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفته اند، افزود: با نصب و راه اندازی 39 سایت در مناطق روستایی، محروم و کمتر توسعه یافته و اتصال 50 روستای دیگر  به شبکه ملی اطلاعات،  هم اکنون 544 روستای استان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار دارند. 

بر اساس این گزارش، استان خراسان شمالی با 724 روستای بالای 20 خانوار، 863 هزار نفر جمعیت دارد که 44 درصد آن در روستاها ساکن هستند .

۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید