اخبار

ثبت حدود 1900 شکایت مردمی در سامانه 195 آذربایجان‌غربی

ثبت حدود 1900 شکایت مردمی در سامانه 195 آذربایجان‌غربی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به ثبت یک‌ هزار و 893 شکایت مردمی در سامانه 195 در شش ماهه اول سال گفت: از این تعداد، یک‌هزار و 705 مورد با پاسخ این اداره کل همراه بوده و باقی در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آذربایجان غربی، قاسم جلیلی‌نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان اظهار کرد: بیشترین شکایات مردم در حوزه اینترنت 64 درصد، تلفن همراه21 درصد، تلفن ثابت 10 درصد، خدمات پستی 2.38 درصد و دفاتر پیشخوان 2.69 درصد است.

وی با اشاره آمار تفکیکی شکایت‌های انجام شده بر اساس اپراتور و یا نام دستگاه، افزود: بیشترین شکایت ثبت شده با 35 درصد مربوط به مخابرات منطقه، 18 درصد مربوط به همراه اول، 12 درصد مربوط به ایرانسل، چهار درصد مربوط به آسیاتک،شش درصد مربوط به پارس آنلاین، 11 درصد مربوط به های وب، دو درصد مربوط به رایتل و 12 درصد مربوط به سایر دستگاه‌ها است.

جلیلی نژاد گفت: در مورد اینترنت بیشترین شکایات مربوط به پشتیبانی و ارائه خدمات اینترنت، کیفیت سرویس ارائه شده و مشکلات مالی و تعرفه‌ای است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی افزود: در خصوص تلفن همراه خدمات مالکیت، سیم کارت و عدم آنتن دهی بیشترین شکایات مردم را به خود اختصاص داده است که با توجه به شکایات ثبت شده از اپراتورهای ارتباطی موارد مطرح شده پیگیری و در سریع‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی می‌شود.

وی اضافه کرد: مشترکان حوزه ارتباطات می‌توانند شکایات خود را در خصوص اینترنت و سرعت و مصرف بسته‌های شرکت طرف قرارداد در سامانه https://195.cra.ir ثبت کنند.

جلیلی نژاد ادامه داد: بعد از ثبت شکایت در این سامانه، ظرف مدت 72 ساعت باید رسیدگی به این شکایت انجام و نتیجه به مشترک شاکی ارائه شود.

ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان نماینده عالی بخش حاکمیت با هدف ایجاد هماهنگی در اجرای برنامه ها و سیاست های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بین تمام واحدهای تابعه در استان تشکیل و مدیران کل استانی به عنوان نماینده ارشد وزارت متبوع وظیفه پاسخگویی به مردم و مقام محترم وزارت و مقامات ارشد استان را عهده دار است.

 

۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۱
تعداد بازدید : ۱۱۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید