اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم خبر داد:

اتصال 100 درصدی روستاهای بالای 20 خانوار استان به اینترنت پرسرعت

اتصال 100 درصدی روستاهای بالای 20 خانوار استان به اینترنت پرسرعت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم از اتصال 100درصدی روستاهای بالای 20 خانوار استان به اینترنت پرسرعت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، سید رضا موسوی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات و اینترنت پرسرعت در روستاها و مناطق محروم افزود: هم اکنون در استان قم 172 روستا دارای تلفن خانگی و نزدیک به 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار دارای پوشش تلفن همراه و 100 درصد این روستاها مجهز به اینترنت پرسرعت هستند.

موسوی با بیان اینکه 149روستای استان دارای اینترنت تلفن ثابت هستند، تصریح کرد: تاکنون 9 دستگاه خودپرداز در روستاهای پرجمعیت از محل طرح USO نصب و راه اندازی شده است و پنج روستای دیگر در مرحله اخذ دستگاه و نصب قرار دارند.

وی افزود: بیش از 75 کیلومتر از پروژه 124 کیلومتری فیبر نوری روستایی به منظور ارتقا پهن باند مراکز و سایت های تلفن همراه روستایی این حوزه اجرا شده است.

مدیرکل ارتباطات استان قم با اشاره به مزایای پروژه اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات گفت: همزمان با سراسر کشور اتصال 178 مدرسه در روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات انجام شده و عملیات اتصال 613 مدرسه شهری دیگر به شبکه ملی اطلاعات در حال اجرا است و تا پایان شهریور ماه به بهره برداری می رسد.

موسوی ادامه داد: با احداث دو سایت جدید در روستای «صفر اباد» و «کوه سفید» این دو روستا نیز تحت پوشش کامل تلفن همراه با بالاترین تکنولوژِ ی و همچنین پنج سایت نیز ارتقا تکنولوژی یافته اند.

 

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۸
تعداد بازدید : ۱۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید