اخبار

برای رسیدن به ایستگاه فضایی؛

روسیه مدت زمان سفر به فضا را کاهش می‌دهد

روسیه مدت زمان سفر به فضا را کاهش می‌دهد
فضانوردان روسی تمریناتی برای سفری سریع به ایستگاه فضایی بین المللی آغاز کرده‌اند، در این برنامه مدت زمان سفر به ایستگاه از ۶ ساعت به ۳ ساعت کاهش می یابد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از مهر، متخصصان شرکت «انرژیا اسپیس راکت» روسیه تمرینات فضانوردان را برای سفری به ایستگاه فضایی بین المللی در مدت ۳ ساعت آغاز کرده‌اند.

به گفته یک منبع آگاه در صنعت فضایی روسیه، این پروژه بخشی از یک ماموریت سرنشین دار به ایستگاه فضایی بین المللی است که طی آن مدت زمان سفر به این آزمایشگاه فضایی نصف می‌شود.

دیمیتری راگوزین مدیر سازمان فضایی روسیه به «انرژیا اسپیس راکت» دستور داده تا مراحل آماده سازی نخستین پرواز سرنشین دار در طرح «سفر بسیار سریع به ایستگاه فضایی بین المللی» را آماده کند. در این سفر کپسول حامل فضانوردان قبل از پهلو گرفتن کنار آزمایشگاه فضایی فقط دو بار دور زمین مدار می‌زند. در همین راستا تمرینات فضانوردان روس برای انجام چنین سفری آغاز شده است.

در حال حاضر برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی، کپسول حامل فضانوردان باید ۴ بار دور زمین مدار بزند که ۶ ساعت طول می کشد.

پیش از این نیز سازمان فضایی روسیه طرح سفر به ایستگاه فضایی بین المللی پس از دو بار مدار زدن دور زمین را  آزمایش کرده بود. در این آزمایش به طور خاص که در ۲۳ جولای انجام شد، یک موشک سایوز۲.۱همراه یک کپسول MS-۱۵ از مقر فضایی بایکونور به فضا پرتاب شد.

کپسول پس از  ۳ ساعت و ۱۸ دقیقه به ایستگاه فضایی بین المللی رسید. چنین مدت زمانی برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی یک رکورد به حساب می آید. راگوزین در همین راستا ویدئویی از پرتاب این کپسول در بلاگ یوتیوب خود منتشر کرد.

این درحالی است که سازمان فضایی روسیه چندی قبل اعلام کرد در ماه اکتبر سال جاری میلادی احتمالا یک کپسول MS-۱۷  همراه سه خدمه، با استفاده از طرح سفر فضایی سریع، به ایستگاه فضایی بین المللی می رود.

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۲
تعداد بازدید : ۱۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید