اخبار

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

دسترسی مردم در شهر و روستا به ارتباطات یک نعمت است

دسترسی مردم در شهر و روستا به ارتباطات یک نعمت است
شورای مدیران واحدهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان جنوبی با نماینده ولی فقیه در این استان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، حجه الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در این استان، در این دیدار با اشاره به اهمیت ارتباطات عنوان کرد: ارتباطات از هر نوع، چه جاده و ریل و ارتباطات تلفن از اهمیت بالایی برخوردار است و آنچه بر اساس این ارتباطات و در بستر آن حمل می شود نیز اهمیت بالایی دارد.

وی افزود: توسعه ارتباطات در عصر حاضر یک ضرورت است و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قابل تقدیر است. اینکه شهرها و روستاها از ارتباطات مختلف بهره مند شده اند یک نعمت است و آنچه اهمیت دارد استفاده درست از این نعمت است.

عبادی در خصوص استفاده بهینه و صحیح از فناوری های بوجود آمده تصریح کرد: اقداماتی که در توسعه ارتباطات و دسترسی مردم به فناوری اطلاعات توسط وزارت ارتباطات صورت گرفته بسیار مهم و ضروری است و می بایست متولیان امر که دیگران هستند برای استفاده درست مخاطبین از این بستر و ارائه محتوای مفید در این فضای بوجود آمده بیشتر احساس وظیفه کنند، چون اشاعه محتوای نامناسب در این فضا باعث ضربه زدن به فرهنگ و تاثیر نامناسب بر مخاطب است.

در ابتدای این دیدار مصطفی بهی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، گزارشی از اقدامات و برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان ارائه داد و اهمیت توسعه شبکه ملی اطلاعات ‌و خدمات مبتنی بر آن را تشریح و در بیان کارکرد موثر این شبکه در ایام مبارزه با شیوع ویروس کرونا گفت: اهمیت فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات در این ایام سختی که گذشت بیش از گذشته نمود پیدا کرد، استفاده از این بستر جهت ارائه آموزش مجازی برای دانش آموزان و دانشجویان، برگزاری محافل مذهبی ویژه ایام ماه مبارک رمضان بر این بستر و همچنین تامین مایحتاج عمومی مردم از طریق فروشگاه های اینترنتی، ایجاد ظرفیتهای لازم برای دورکاری کارکنان از مهم ترین کاربردهای شبکه ملی اطلاعات در این ایام بود که بسیار گره گشایی کرد.

وی افزود: البته با هماهنگی ایجاد شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ترافیک مصرفی برای آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان و همچنین استفاده مخاطبین از محافل مذهبی برگزار شده به صورت آنلاین در دو سامانه محافل و هیات آنلاین به صورت رایگان محاسبه شد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹
تعداد بازدید : ۱۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید