اخبار

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قم اعلام کرد:

توسعه دسترسی روستاها و مدارس روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات

توسعه دسترسی روستاها و مدارس روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات
مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قم در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز قم، اهم اقدامات و برنامه های اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات در این استان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان قم، سید رضا موسوی مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات این استان در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای مرکز نور قم ،ضمن تشریح آخرین وضعیت ارتباطی استان گفت : با توجه به توسعه زیرساختهای ارتباطی استان، 90درصد روستاهای بالای 20 خانوار از تلفن ثابت برخوردارند و تمام روستاهای استان دارای پوشش تلفن همراه هستند.

وی در ادامه افزود: با هدف به روز رسانی و توسعه زیرساخت­های ارتباطی در راستای کاهش شکاف دیجیتال در تمام نقاط، بویژه مناطق روستایی برنامه ریزی های انجام شد و پروژه هایی اجرایی گردید که بعنوان نمونه می توان از توسعه فیبر نوری روستایی ، هوشمند سازی مدارس روستایی و اتصال به شبکه ملی اطلاعات، احداث سایتهای BTS جدید در روستاها و ارتقای تکنولوژی سایت­های همراه نام برد که بعنوان نمونه تنها برای راه اندازی دو دکل ارتباطی در روستاهای صفرآباد و کوه سفید از محل اعتبارات توسعه اجباری خدمات روستایی وزارت متبوع با اعتباری بالغ بر 29 میلیارد ریال هم اکنون در فاز بهره برداری قرار دارد.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح وضعیت ADSL خانگی استان گفت: بنا به دستور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات، استان قم به عنوان پایلوت در طرح تبدیل ADSL خانگی به VDSL انتخاب شده و شرکت شاتل با همکاری مخابرات منطقه در حال اجرای این طرح است. شایان ذکر است که با اجرای این طرح شاهد چهار برابری سرعت اینترنت خانگی خواهیم بود. 

وی افزود: با تشکیل کمیته رسیدگی به شکایات خدمات ADSL مستمر در حال رسیدگی به شکایات مردمی در این خصوص هستیم و این سرویس با توجه به تعداد مشکلات ثبت شده و اعلامی FCP ها نشان از وضع مطلوب  دارد و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد هیچ گونه کاستی در این سرویس نباشیم .


۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۳۵
تعداد بازدید : ۱۰۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید