اخبار

پس از وقوع سیل در استان بوشهر،

پوشش ارتباطی استان پایدار است

پوشش ارتباطی استان پایدار است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از پایداری وضعیت پوشش ارتباطی استان پس از وقوع سیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با بیان اینکه وضعیت کلی شبکه ارتباطی در استان بوشهر در حالت عادی است، گفت: بعد از بارش شدید باران و وقوع سیل در استان بوشهر به دلیل وسعت سیل بخش هایی از شبکه ارتباطی شهرستانهای جم و کنگان چند ساعتی در نقاط مختلف با اختلالاتی مواجه شد که بلافاصله با تلاش شبانه روزی پوشش ارتباطی شهرستان های مذکور برقرار شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اعلام اینکه جز شهرستان های جم و کنگان، وضعیت ارتباطات در سایر بخش های استان بوشهر مشکل خاصی نداشت، اظهار کرد: رفع خرابی فیبر نوری کنگان_جم که در دره اتفاق افتاده بود، با تلاش همکاران مخابرات رفع گردید.

وی افزود: تا ساعت دو بامداد روز دوشنبه چهارم فروردین ماه به دلیل وسعت سیل همکاران نقطه مشخص شده (قطع فیبر) در کنار رودخانه و دره را پیدا نکردند و روز گذشته مجدد از ساعت 6.30 صبح مشغول به پیگیری شدند که در نهایت پوشش ارتباطی در ساعت 14:30همان روز برقرار شد.

سملیان اظهار کرد: جاده های دسترسی به قطعی ارتباطات به علت بارش شدید باران و وقوع سیل مسدود شده بود تا جایی که به هیچ عنوان امکان تردد با هیچ وسیله نقلیه ای وجود نداشت و از این رو همکاران با پیاده روی و عبور از مسیر دره به قطعی ارتباط که در دره قرار داشت رسیده و توانستند مشکل را برطرفکنند.

مدیر کل ارتباطات بوشهر گفت: در مسیر جم - دوراهک نیز در دونقطه فیبر بدلیل سیل و ریزش کوه قطع شده بود که با تلاش همکاران در ساعت 2:30 بامداد روز گذشته ودر شرایط جوی موجود اشکلات فنی برطرف و ارتباطات برقرارشد.

سملیان اظهار کرد: علیرغم اینکه مسیر ارتباطی شهرستان جم از دو مسیر جم - دوراهک و جم - سیراف برقرار است، ولیکن به دلیل وقوع سیل در هر دو مسیر و در پنج نقطه فیبر قطع شده بود.

در پایان وی در مورد آخرین وضعیت ارتباطی استان بوشهر بعد از وقوع سیل تصریح کرد: وضعیت کلی شبکه ارتباطی در استان بوشهر به حالت عادی برگشته است.

 

۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹
تعداد بازدید : ۱۳۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید