اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری:

توسعه ارتباطات از مهاجرت روستاییان جلوگیری می کند/ تجهیز 63 دفتر خدمات ارتباطی روستایی با تسهیلات اشغال زایی

توسعه ارتباطات از مهاجرت روستاییان جلوگیری می کند/ تجهیز 63 دفتر خدمات ارتباطی روستایی با تسهیلات اشغال زایی
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با اشاره توسعه فناوری اطلاعات در روستاها گفت: این توسعه باعث افزایش کسب و کارهای اینترنتی، رونق اقتصادی و کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در مصاحبه مطبوعاتی با نشریات استانی که با ذکر این مطلب افزود: با اجرا و توسعه زیر ساخت های روستایی گامهای مهمی در استفاده از فناوری اطلاعات در روستاها برداشته شده و این فناوری اطلاعات می تواند در رونق بسیاری از فعالیت ها از جمله کشاورزی، صنایع دستی، گردشگری در روستاها تاثیر مثبتی داشته باشد.

وی افزود: توسعه خدمات الکترونیکی باعث تشویق روستاییان به استفاده از این فناوری شده و بسیاری از جوانان اقدام به راه اندازی سایت ها و اپلیکیشن هایی برای خرید و فروش خدمات و تولیدات موجود در روستا می کنند و بهره گیری از این فناوری باعث رونق اقتصادی و افزایش تمایل حضور جوانان در روستاها می شود.

بلالی تصریح کرد: این اداره کل نیز در جهت رفع این نیازها و دسترسی روستاها به زیر ساخت های ارتباطی تلاش کرده و در سال 146 روستا در سطح استان از اینترنت پرسرعت برخوردار شده اند .

وی از اجرای  355 کیلومتر فیبر نوری روستایی خبر داد و تصریح کرد: اجرای این طرح باعث دسترسی به فناوری اطلاعات و توسعه خدمات بانکی در مناطق روستایی شده  و یکی از بسترهای لازم جهت توسعه اقتصادی روستاها مهیا گردیده که استفاده از این فناوری می تواند باعث افزایش اشتغال و کاهش مسافرت های روستائیان به شهرها  شود .

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ابراز امیدواری کرد با توجه به  حضور بنیاد خیریه نوآوران سلامت در استان خدمات متنوعی از جمله چشم‌پزشکی و دندان‌پزشکی از طریق زیر ساخت های ارتباطی از طریق فضای مجازی  ارائه شود و در آینده این امر باعث تشویق شرکتها و سازمانهای دیگر جهت حضور و ارائه خدمات در روستاها شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سال 98 تصریح کرد: با اقدام انجام شده در سطح استان 63 دفتر ICT با اعتباری بالغ بر 53 میلیارد ریال تجهیز و به ارائه خدمات به روستاییان مشغول هستند که حداقل 120 نفر در این دفاتر مشغول به کار شده‌ اند. 

بلالی با اشاره به اینکه در حال حاضر روستاییان بطور مستقیم یا غیر مستقیم قادر به دریافت خدمات مناسب هستند گفت: اهالی روستاها ازطریق این دفاتر می توانند کالا مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خریداری واز طریق شبکه پستی به آنها تحویل شود.

وی همچنین  با توجه به راه اندازی دفاتر بانکی در روستاها اظهار کرد: مردم می‌توانند خدمات مالی و بانکی خود را در روستا دریافت و نیاز به تحمیل هزینه به روستاییان برای مراجعه به شهرها نخواهد بودکه این موضوع می‌تواند باعث کاهش ترافیک جاده‌ای وکاهش تصادف و سوانح درمسیرهای روستایی شود .

۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۳
تعداد بازدید : ۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید