اخبار

با باراش نزولات آسمانی؛

شبکه ارتباطی در استان چهارمحال و بختیاری پایدار است

شبکه ارتباطی در استان چهارمحال و بختیاری پایدار است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با اشاره بارش های فصلی سال گذشته در استان گفت: در سال 98 با توجه به بارشهای شدید، این استان کمترین قطعی شبکه تلفن ثابت و همراه را داشته بود و تمهیدات لازم برای پایداری شبکه در بارشهای سال جدید نیز اتخاذ شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه مدیریت بحران حوزه ارتباطات، با اشاره به موقعیت کوهستانی و صعب العبور استان گفت: استان چهارمحال و بختیاری با توجه به شرایط جغرافیایی خاص در معرض خطراتی از جمله رانش زمین و بروز سیلاب در مسیرهای شهری و روستایی قرار دارد که این عوامل می تواند تاثیر زیادی در تخریب زیر ساخت های ارتباطی و کاهش پایداری شبکه ارتباطی استان داشته باشد.

بلالی افزود: به همین منظور اقدامات لازم برای کاهش آسیب پذیری انجام شده و بر اساس برنامه ابلاغی به اپراتورها مقرر شده است با استقرار و آماده باش اکیپ های سیار در برخی از نقاط آسیب پذیر هرگونه مشکل در کوتاهترین زمان ممکن برطرف شود.

وی تصریح کرد: برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی تعدادی دیزل ژنراتور تهیه شده و نیاز به تامین دکل های BTS سیار است که در این خصوص نیز  پیگیری های لازم انجام شده است.

بلالی با اشاره بارش های فصلی سال گذشته در استان گفت: در سال 98 با توجه به بارشهای شدید، این استان کمترین قطعی شبکه تلفن ثابت و همراه را داشته بود و تمهیدات لازم برای پایداری شبکه در بارشهای سال جدید نیز اتخاذ شده است. 

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری همچنین با اشاره به اهمیت هوشیاری و کنترل بموقع بحران در استان گفت: تشکیل تیم های پشتیبانی از جمله اقداماتی است که با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات و شرکت مخابرات منطقه برای پایداری شبکه ارتباطی انجام شده و خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر قطعی شبکه گزارش نشده است و سعی می شود هرگونه بحرانی ناشی از بارندگی ها در کوتاهترین زمان رسیدگی و رفع شود.

۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۶۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید