اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی :

خرید اینترنتی از راه‌های پیشگیری از کرونا است

خرید اینترنتی از راه‌های پیشگیری از کرونا است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی از راه اندازی اپلیکیشنی با نام «سروینا» در قالب خرید اینترنتی در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی، سید علی مرتضوی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در نشست توسعه کسب و کار فضای مجازی با تاکید با بیان شیوع سریع ویروس کرونا در کشور و تصمیم به کاهش یا تعطیلی برخی از فعالیت‌های مهم اجتماعی و اقتصادی جهت کاهش حضور مردم در جامعه، به نقش فضای مجازی در تداوم کسب و کار و آموزش و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: وضعیت زیرساخت ارتباطی استان مناسب است و در حال حاضر ظرفیت پهنای باند ورودی استان، چندین برابر میزان مصرف فعلی است.

مرتضوی تصریح کرد: با هدف کاهش مراجعات حضوری مردم برای خرید مایحتاج زندگی خود، مقرر شد اپلیکیشن خرید اینترنتی " سروینا"  متعلق به شرکت دانش بنیان صنعت الکترونیک قاره زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان با مدیریت حامد درگزینی، با  انعقاد قرارداد با فروشگاهها راه اندازی شود. در این اپلیکیشن 3400 قلم کالا وجود دارد و شرکت های مسئول باید در به روز رسانی این کالاها جدیت داشته باشند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی گفت: به منظور رفع نیاز شهروندان در کمترین زمان ممکن، 10 فروشگاه در شهرستانهای بجنورد و شیروان  با اداره کل پست استان  قرارداد ارائه خدمت بسته‌اند که اقلام خریداری شده شهروندان از طریق پست، درب منزل تحویل داده می شود.

مرتضوی افزود: شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از گستردگی شبکه پستی، اقدام به راه اندازی سرویس بازار الکترونیک، بازاری به گستردگی ایران برای تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالا  با آدرس الکترونیکی (https://ebazar.post.ir/)کرده است .

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۱۲۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید