اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان:

زیرساخت ارائه خدمات در شبکه ملی اطلاعات در استان مناسب است

زیرساخت ارائه خدمات در شبکه ملی اطلاعات در استان مناسب است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان از ایجاد زیرساخت های مناسب در استان برای ارائه خدمات آموزشی و اداری در بستر شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان؛ محمد احمدی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این خبر افزود: برای دسترسی به خدمات دولت الکترونیک بالغ بر 938 روستا از 1004 روستای بالای 20 خانوار استان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته است.
وی با تاکید به اتصال مدارس روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات افزود: بیش از 1100 مدرسه در روستاهای بالای 20 خانوار استان وجود دارد که 821 مدرسه به اینترنت دسترسی دارند که می توانند آموزش از راه دور را اجرایی  کنند و با تلاش های انجام شده و در صورت تامین تجهیزات، تا پایان سال جاری 330 مدرسه دیگر استان نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.
نماینده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گلستان اضافه کرد: گسترش اینترنت در مناطق روستایی، صدور مجوز جدید و بهبود شرایط دفاتر ICT روستایی، اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، ارائه سرویس های دولت الکترونیک و توسعه شبکه ملی اطلاعات از جمله اقدامات انجام شده در استان است که زمینه لازم برای حرکت به سمت ارائه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات را در استان هموار کرده است.
احمدی همچنین از برگزاری پنج نشست اتاق گفتمان شهر هوشمند خبر داد و گفت: با توجه به زیرساخت های موجود و برنامه ریزی های انجام شده با همکاری سایر دستگاههای مرتبط به دنبال ایجاد شهر هوشمند در استان هستیم.

۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۰۶
تعداد بازدید : ۱۲۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید