اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان استان چهارمحال و بختیاری :

وضعیت ارتباطات این استان پایدار است

وضعیت ارتباطات این استان پایدار است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از پایداری شبکه ارتباطی در سطح استان با توجه به بارش های سیل آسا در 48 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران و سیلابی شدن مسیرها و رودخانه ها در استان، طی دو روز گذشته تمهیدات لازم قبل از بحران اندیشیده شده و با همت و تلاش شبانه روزی اپراتورها و عوامل شرکت مخابرات منطقه در این استان تاکنون مشکل و قطعی شبکه وجود نداشته است.

بلالی با اشاره به تشکیل تیم های پشتیبان ارتباطی گفت: تیم های پشتیبانی متشکل از دستگاه ها و اپراتورهای تابعه تشکیل شده تا در مواقع بحرانی نسبت به رفع مشکلات احتمالی ارتباطی اقدام شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به رصد و بررسی ارتباطات در دو روز گذشته اظهار کرد: ارزیابی امکانات و تاسیسات مخابراتی، بررسی وضعیت دیزل ژنراتورها، دکل های BTS  و تشکیل تیم های پشتیبانی از جمله اقداماتی است که با هماهنگی عوامل شرکت مخابرات منطقه در استان برای پایداری شبکه ارتباطی انجام شده و خوشبختانه تاکنون قطعی شبکه ارتباطی گزارش نشده است.

وی با اشاره به لزوم آمادگی در زمان بارندگی ها افزود: با توجه به اینکه هدایت سیلاب ها و تغییر مسیر مسیل ها نیازمند حفاری است این امر موجب شده تا در برخی از مسیرها فیبر نوری در محل های حفاری آسیب ببیند و قطعی ارتباطات را به همراه داشته باشد که با توجه به مذاکرات انجام شده با شرکت ارتباطات زیرساخت، مخابرات استان و فرمانداری های شهرستان هماهنگی های لازم به عمل آمد تا در هنگام بارندگی و حفاری ها فیبر نوری مسیرهای ارتباطی دچار آسیب نشود .

۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۶۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید