اخبار

با حضور مدیران IT دستگاههای اجرایی استان گلستان:

ارزیابی امنیتی دستگاههای دولتی مورد بررسی قرار گرفت

ارزیابی امنیتی دستگاههای دولتی مورد بررسی قرار گرفت
نشست بررسی نقاط ضعف و قوت امنیتی دستگاههای اجرایی استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان؛ حسین پاکدل مسئول کارگروه پدافند سایبری استان در خصوص این نشست اعلام کرد: سند الزامات امنیتی دستگاههای اجرائی در سال قبل تهیه و تصویب شد.
وی اضافه کرد: با تصویب این سند، موارد و ملاحظات امنیتی تمام دستگاههای اجرایی استان مورد بررسی قرار گرفت و موارد دارای اهمیت به آنها تذکر داده شد.
حسین پاکدل میزان آمادگی دستگاههای اجرایی استان در حوزه امنیت سایبری را مطلوب عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده در راستای توانمندسازی کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه های اجرائی استان، شاهد سطح مناسب دانش امنیت سایبری در بین کارشناسان IT دستگاه های اجرایی استان هستیم.
پاکدل همچنین اضافه کرد: دستگاه هایی که بر اساس سند الزامات امنیتی مورد ارزیابی قرار گرفته و حائز امتیاز شده بودند نمره آنها مورد بررسی قرار گرفته و گزارش نحوه انجام ارزیابی، نمره دهی و استاندارد های مورد بازرسی با نمایندگان دستگاه ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
عضو کارگروه سایبری پدافند غیرعامل استان ادامه داد: در بازدیدهای صورت گرفته، وضعیت امنیت سایبری اکثر دستگاه‌های اجرایی روند روبه رشدی داشته‌ و برای برخی از ادارات که ضعف داشته اند، در جهت رفع این نواقص راهنمایی و مشاوره‌ راهبردی ارائه شده است.
در ادامه محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با اشاره به رشد میزان ارائه خدمات دستگاه های اجرایی در بستر فناوری اطلاعات تصریح کرد: امنیت سایبری یکی از مهمترین و حساس‌ترین مباحث از نظر پدافند سایبری است که این موضوع بطور مستمر توسط تیم امنیت سایبری کارگروه درحال پایش است.
وی در خصوص دوره های آموزشی مورد نیاز مدیران فناوری اطلاعات نیز افزود: در حال تدوین دوره های آموزشی بر اساس نیازهای امنیتی دستگاههای اجرائی هستیم تا بتوانیم توانمندی های مدیران IT دستگاهها را ارتقاء دهیم.
محمد احمدی در انتها با اشاره به بررسی کامل دستگاههای اجرایی استان در فصل جاری گفت: امید می رود با برنامه های تدوین شده و بررسی وضعیت سایبری دستگاههای اجرایی، شاهد ارتقا سطح امنیت دستگاه های اجرائی استان از حیث وضعیت زیرساختی، سخت افزاری و نرم افزاری باشیم.

۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵
تعداد بازدید : ۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید