اخبار

رونمایی از دو محصول دانش بنیان و فناورانه در زنجان

رونمایی از دو محصول دانش بنیان و فناورانه در زنجان
سامانه مدیریت فرایندهای آرین و سامانه جامع پارک علم و فناوری استان توسط مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، وحید فرخی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان طی مراسمی که در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان برگزار شد از نسخه جدید سامانه مدیریت فرایندها و سامانه جامع پارک علم و فناوری استان که توسط شرکت دانش بنیان آرین نوین رایانه تهیه شده است، رونمایی کرد.

فرخی در این مراسم ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات پارک علم و فناوری استان و تقدیر از عملکرد مجموعه پارک گفت: با توجه به این که تعداد زیادی از شرکت‌های تجاری هر ساله رشد روز افزونی دارند، واضح است که پارک علم و فناوری چیزی فراتر و بیشتر از همسایه‌های تجاری هستند. آن هامی‌توانند شرکت‌های کوچک با منابع کم را به جایی فراتر از تصور و توان مالی خود برای تامین خودشان ببرند و این مهم فقط با تلاش و پشتکار شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک و حمایتهای پارک های علم و فناوری بدست می آید.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنحان گفت: اقتصاد دانش بنیان، اقتصادی است که بر اساس تولید، توزیع و کاربرد دانش و اطلاعات شکل گرفته و سرمایه گذاری در دانش و صنایع دانش پایه مورد توجه خاص قرار می گیرند. از طرفی کارآفرینی انواع متفاوتی دارد که یکی از آنها کارآفرینی فناورانه است .

وی ادامه داد: در واقع کارآفرینی فناورانه، شناسائی فرصت های فناورانه و دارای قابلیت رشد بالا است و گردآوری منابع مثل سرمایه و افراد متخصص از فرآیندهای مدیریت رشد است .

فرخی افزود: کارآفرینی فناورانه از طریق انجام طرح های تحقیقاتی سریع و ریسک قابل توجه آن با به کارگیری مهارت تصمیم گیری ویژه دانشگاهی و برون دانشگاهی، تجاری سازی نتایج تحقیقات و ایجاد شرکت های دانش بنیان انجام می شود.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان از حمایت های دولتی نظیر معافیت از پرداخت مالیات، عوارض حقوقی گمرکی و سود بازرگانی و عوارض مالیاتی و همچنین اعطاء تسهیلات کم بهره بلند مدت یا کوتاه مدت و یا بی بهره برخوردار است که این تسهیلات و امتیازات فرصت مناسبی را در جهت بالندگی و پیشرفت شرکت های دانش بنیان فراهم می کند.

در ادامه مراسم داود مرادخانی، رییس پارک علم و فناوری استان هدف از راه اندازی مرکز نوآوری را کمک به نوجوانان و جوانان علاقمند به فعالیت و ایجاد کسب و کار اعلام کرد و گفت : در این مرکز آموزش ها و مشاوره های لازم برای تشکیل تیم ها و استارتاپ ها انجام می شود و پس از آن استارتاپ ها به پارک علم و فناوری هدایت می شوند.

وی تصریح کرد: علیرغم این که زنجان آخرین استان در ایجاد پارک علم و فناوری استان، و مرکز نوآوری استان است ولی بیشترین نرخ رشد و جذب استارتاپ را داشته است.

در این مراسم، از نرم‌افزار سامانه مدیریت فرایندهای کسب و کار شرکت آرین نوین رایانه مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان رونمایی شد. سامانه جذب و پذیرش به صورت ساده، عملیات استقرار واحدها و هسته ها و ارزیابی آنها را تسهیل کرده است. از دیگر عملیات قابل انجام در این سامانه، می توان به مکاتبات اداری پارک و شرکت‌های عضو در پارک و مرکز رشد نام برد که داوری و ثبت اختراعات از دیگر مزیت های این سامانه می باشد. این سامانه تاثیر به سزایی در راستای بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری می شود.

شرکت دانش بنیان آرین نوین رایانه یکی از شرکت های موفق و باتجربه در استان است که در حوزه تولید سیستم های مدیریت فرایندهای کسب و کار (BPMS) فعالیت می کند و تا کنون توانسته محصولات خود را به سازمان های مطرح کشوری و استان های مختلف عرضه کرده و به فروش رساند.

۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۸۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید