اخبار

برگزاری جلسه شورای اداری مدیران ICT استان گیلان

برگزاری جلسه شورای اداری مدیران ICT استان گیلان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان در یازدهمین جلسه شورای اداری مدیران ICT استان، با تاکید بر تعامل و همکاری مدیران حوزه های ICT با اپراتورها، ارائه سرویس های پایدار و با کیفیت در گیلان را موجب بهبود جایگاه استان در حوزه ارتباطات دانست و اظهار کرد: باید با تکمیل پوشش ارتباطات در تمامی جاده ها و مناطق هدف گردشگری، کاهش شکاف دیجیتالی و ارائه خدمات و سرویس های نوین به روستاها متناسب با شهرها در خدمات رسانی به مردم عزیز استان تلاش کنیم. با حضور مدیران واحدهای تابعه وزارت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با اشاره به اینکه در مقطعی از زمان قرار گرفته ایم که با حساسیت خاصی به وزارت ارتباطات توجه می شود، گفت: نگاه عموم به حوزه ارتباطات وسیع و پررنگ شده، به نحوی که با رشد تکنولوژی، ارتباطات به نیازهای اولیه مردم تبدیل شده، پس مسوولیت سنگین و خطیری بر عهده مدیران حوزه ICT استان است و که با تعامل و هماهنگی بیشتر بین دستگاهی محقق می شود.

وی با تاکید بر تعامل و همکاری مدیران حوزه های ICT با اپراتورها، ارائه سرویس های پایدار و با کیفیت در گیلان را موجب بهبود جایگاه استان در حوزه ارتباطات دانست و اظهار کرد: باید با تکمیل پوشش ارتباطات در تمامی جاده ها و مناطق هدف گردشگری، کاهش شکاف دیجیتالی و ارائه خدمات و سرویس های نوین به روستاها متناسب با شهرها در خدمات رسانی به مردم استان تلاش کنیم.

توکلی به دغدغه های مسافران از عدم پوشش مناسب ارتباطی در مسیر تونل های جاده ای منتهی به گیلان اشاره و درخواست نمود در اسرع وقت تیمی از کارشناسان اداره کل تنظیم مقررات برای بررسی میدانی اعزام و با انجام درایو تست وضعیت را پایش و با اپراتورها تلفن همراه نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.
حمید یوسف پور مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب با اشاره به بیان اینکه امیدوارم دستگاه های حوزه ICT استان و اپراتورهای تلفن همراه با هماهنگی بیشتر از سالیان گذشته با این اداره کل تعامل داشته و موجب توسعه زیرساخت ها شوند، گفت: با توجه به نزدیکی به ماه های پایانی سال و تعطیلات نوروزی، نیاز به ظرفیت سازی جدید برای جلوگیری از بروز هر گونه اختلال در ارتباطات استان هستیم.

وی با اشاره به رشد شاخص های ارتباطی حوزه ICT در استان افزود:  اپراتورهای تلفن همراه حضور موفقی در گیلان داشته اند؛ که می توان به پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه در 51 شهر و پوشش تلفن همراه اپراتور اول در 1924 روستا، پوشش تلفن همراه اپراتور دوم در 1463 روستا و پوشش تلفن همراه اپراتور سوم (رایتل) در 499 روستای استان اشاره کرد.

مدیرکل تنظیم مقررات در ادامه به پایش شبکه تلفن همراه اپراتورهای سیار در استان گفت: در حال حاضر 52 شهر ، 140 مسیر جاده ای و 17 شهرک صنعتی در گیلان شامل 4724 کیلومتر توسط کارشناسان اداره کل ICT ، اداره کل تنظیم مقررات، اداره کل ارتباطات زیرساخت و مخابرات منطقه انجام و اطلاعات جمع آوری شده برای برنامه ریزی در اختیار ستاد وزارت ارتباطات قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش، این جلسه با حضور حمید یوسف پور مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب، رامین خوش پسند مدیریت ارتباطات زیرساخت، مهدی سبحانی مدیرکل پست، محمدزمان فداکار مدیر شعب پست بانک استان، علیرضا پارسایی سرپرست مخابرات منطقه گیلان و نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه، با هدف ارائه گزارش عملکرد اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب کشور در محل اداره کل برگزار شد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید