اخبار

ارتقا کیفیت ارتباط در روستاهای گلستان با اجرای پروژه تار

ارتقا کیفیت ارتباط در روستاهای گلستان با اجرای پروژه تار
معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان با اعلام خبر اجرای پروژه تار در مناطق کم برخوردار این استان گفت: هدف این طرح افزایش دسترسی پهن باند مشترکین است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، سید حامد قدس علوی معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در بازدید از اجرای این پروژه گفت: پروژه تار (توسعه ارتباطات روستایی) با هدف کاهش شکاف دیجیتال بین شهر و روستا و ارتقاء سطح کیفیت ارتباط در مناطق کم برخوردار روستایی اجرایی شد.
وی افزایش ظرفیت ارتباطی را از مزایای فیبر نوری (تار) اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح در روستاها، خدمات ارتباطی و زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات توسعه یافته و میزان دسترسی خانوارهای روستایی به شبکه مذکور و ارائه خدمات نوین و توسعه زیرساخت الکترونیکی در روستا افزایش می یابد.
قدس علوی در ادامه افزود: برای رفع موانع پیش روی توسعه ارتباطات و دسترسی تمام شهرها و مناطق روستایی به ارتباطات در تلاش هستیم بر همین اساس پروژه فیبرنوری در قالب 250 کیلومتر شروع شده که با حداکثر توان در حال اجرا است.
معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در انتها اضافه کرد: اجرای فاز اول پروژه فیبرنوری (تار) در استان آغاز شده تا از این طریق کیفیت خدمات ارتباطی در برخی مناطق مشکل دار استان علی الخصوص روستا ها برطرف شود.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۰۳
تعداد بازدید : ۸۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید