اخبار

معاون امور بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی:

پست‌ بانک‌ ایران تنها مجری بانکداری عاملی در بخش روستایی کشور است

پست‌ بانک‌ ایران تنها مجری بانکداری عاملی در بخش روستایی کشور است
معاون امور بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: پست بانک تنها بانکی است که بانکداری عاملی در بخش روستائی کشور را پیگیری می‌کند که این موضوع الزامات خاص خود را دارد و در این نوع بانک‌ها تحول دیجیتال می‌تواند بسیار کارآمد باشد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران: معمارنژاد معاون امور بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی درجلسه کارگروه بررسی پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال در پست بانک ایران با اشاره به ماهیت این بانک به عنوان بانک توسعه‌ای تخصصی حوزه IT و ICT، گفت: پست‌ بانک‌ ایران در راستای این مهم، باید مدلی را در کسب و کار طراحی کند که بتواند خدماتی را به بانک‌های دیگر ارائه کند و این موضوع به عنوان یک مزیت رقابتی قابل توجه است.
معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی ضمن تأکید بر ضرورت پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال در پست بانک ایران تصریح کرد: این مهم بر اهداف و عملکرد این بانک بویژه بر شاخص درآمد و هزینه های آن تأثیر زیادی دارد.
معمارنژاد درپایان با اشاره به اهمیت آموزش بانکداری دیجیتال عنوان کرد: در حوزه منابع انسانی و فرهنگ‌سازی بانکداری دیجیتال علاوه بر مدیران و کارکنان، مشتریان نیز نیاز به آموزش دارند و چون طیف مشتریان پست بانک ایران، روستائیان هستند قطعاً نیاز است که ابتدا کارگزاران باجه‌ها به نحو مطلوب آموزش ببیند که مسوولان بانک باید در این زمینه تدابیر لازم را بیاندیشند.
همچنین در این جلسه، اعضای کارگروه بانکداری دیجیتال ابراز امیدواری کردند که موارد مطرح‌شده هرچه سریعتر به مرحله عملیاتی برسد تا این بانک در بحث بانکداری دیجیتال با پیشرفت‌های قابل توجهی روبرو شود.
۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید