اخبار

مدیرکل ارتباطات استان خوزستان از مرکز فناوری و کارآفرینی بازدید کرد

مدیرکل ارتباطات استان خوزستان از مرکز فناوری و کارآفرینی بازدید کرد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان در بازدید از بخش های مختلف مرکز فناوری و کارآفرینی علامه و دومین استودیو تولید محتوای تخصصی بخش خصوصی در جنوب کشور بر حمایت شرکت های دانش بنیان بومی در حوزه فناوری اطلاعات در جهت توسعه اشتغال استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان، علی صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این بازدید، با تاکید بر اهمیت راه اندازی مراکزی از این دست توسط بخش خصوصی در جهت پیشبرد اهداف حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان، خواستار تسریع در بهره برداری فازهای تکمیلی این مرکز از جمله سامانه برخط خدمات و مهارت شد.

وی با بیان اینکه طرح های فناوری اطلاعات در حوزه کارآفرینی و اشتغال زایی در استان تاثیر بسزایی دارند، بر لزوم حمایت و هم افزایی دولت با بخش خصوصی بومی به منظور ارتقا جایگاه محصولات دانش بنیان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در چنین طرح هایی تاکید کرد.

این مرکز در سال رونق تولید و با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری خوزستان و پست بانک ایران با هدف توسعه اشتغال بر پایه فناوری ها نوین در مناطق محروم و روستایی در سطح کشور آغاز به کار کرده است.

این مجموعه علاوه بر ارائه خدمات به کلیه فارسی زبانان دنیا، با تمرکز بر استفاده از پتانسیل استعداد و مهارت های روستاییان در نقاط مختلف کشور به خصوص نقاط مرزی و محروم فعالیت خواهد داشت. با توجه به نیاز به اشتغال زایی ارزان و مستمر در نقاط روستایی مرزی و محروم کشور، مرکز فناوری و کارآفرینی علامه با استفاده از فناوری های نوین و هوشمند، امکان تبدیل مهارت های نهفته روستاییان به درآمد در قالب ارائه خدمات برخط به سایر شهروندان را مهیا می کند.

 

۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۱۸
تعداد بازدید : ۱۵۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید