اخبار

بهره‌مندی سربازان ماهر از منابع تسهیلات اشتغال‌زایی در استان کرمانشاه

بهره‌مندی سربازان ماهر از منابع تسهیلات اشتغال‌زایی در استان کرمانشاه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه از طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه نیروهای مسلح در رشته‌های ICT با هدف ارتقا مهارت در جهت آمادگی ورود به بازار کار توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در جلسه‌ کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با اشاره به اینکه سالانه تعداد زیادی نیروی انسانی در قالب دوره ضرورت خدمت سربازی در نیروهای مسلح پذیرش می‌شوند، گفت: با بسترسازی، مهارت‌آموزی و توانمندسازی سربازان وظیفه می‌توان فرصت‌های طلایی برای اشتغال پایدار ایجاد کرد و سربازان پس از دوران خدمت سربازی امکان جذب در فرصت‌های شغلی را داشته باشند.

بهنیا افزود: خوشبختانه این بستر از طریق ستاد کل نیروهای مسلح و برخی از وزارتخانه‌ها از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شده و این امر جدای از سایر مباحث اشتغال در استان نیست و سربازان با مهارت‌های لازم می‌توانند از تمامی منابع تسهیلاتی در استان بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه نیروهای مسلح با هدف افزایش جذابیت سربازی و ارتقاء مهارت آنان در جهت آمادگی ورود به بازار کار و اشتغال در حال اجرا است و در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انعقاد تفاهم‌نامه با ستاد کل نیروهای مسلح، در 14 رشته حوزه‌های مختلف ICT در یگان‌های نظامی استان اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی متنوعی می‌کند.

براساس این گزارش، جلسه‌ کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به ریاست هدایت حاتمی معاون اموراقتصادی استانداری کرمانشاه و با حضور شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه و سایر مدیران دستگاه‌های اجرائی درمحل سالن جلسات تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد.

۳۰ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۲۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید