اخبار

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی:

توسعه اشتغال استان در گرو حمایت از شرکت های بومی است

توسعه اشتغال استان در گرو حمایت از شرکت های بومی است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در نشست بررسی مشکلات شرکت های حوزه فناوری اطلاعات استان گفت: آمارها نشان می دهد ظرفیت خوبی برای تولید نرم افزارها در استان وجود دارد و این دستگاه ها و ارگان ها هستند که می توانند با حمایت از شرکت های بومی در توسعه اشتغال استان سهیم شوند.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد مدیر کل ارتباطات این استان در این نشست با تشریح سیاست ها و برنامه های وزارت در حمایت از شرکت های بومی در حوزه ICT گفت:حمایت از شرکت های بومی باعث شکوفایی این حوزه در استان شده و توسعه اشتغال و کاهش هزینه ها را در پی دارد.

مدیر کل ICT آذربایجان غربی افزود: اداره کل با معرفی شرکت های توانمند استان به ارگان ها و دستگاه های سایر استان ها در بحث توانمندسازی این شرکت ها تلاش می کند و رفع موانع اداری و جلب همکاری سایر دستگاه های مرتبط از دیگر فعالیت های اداره کل برای حمایت از شرکت های حوزه فناوری اطلاعات استان است.

وی تصریح کرد: اصلی ترین مشکل شرکت ها فعال در حوزه فناوری اطلاعات آذربایجان غربی  عدم اطمینان دستگاه ها و سازمان ها به شرکت های استانی برای استفاده از ظرفیت آنها است.

در پایان این نشست، مجوز افتای شرکت نوآوران اندیش رایانه غرب ارومیه در حوزه امن سازی و مقاوم سازی سامانه ها،زیرساخت ها وسرویس ها تحویل شد.

مجوز افتا توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران بر اساس اسناد و راهبردهای ملی، منجمله سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (سند افتا) و قوانین مصوب در قالب برنامه‌های پنج‌ساله توسعه، به منظور حمایت و گسترش خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات(افتا) در کشور و برنامه ریزی در زمینه به‌کارگیری بهینه ظرفیت های ملی و ساماندهی شرکت‌های توانمند در ارائه خدمات افتا صادر می شود.

۳۰ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۱۴۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید