اخبار

مجوز 13دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی در گلستان صادر شد

مجوز 13دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی در گلستان صادر شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان از تبدیل سیزده دفتر ICT روستایی به دفتر فناوری اطلاعات روستایی در استان گلستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان؛ محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این خبر افزود: از بیش از 30 تقاضای دریافتی از طرف دفاتر در گلستان تا به حال 13 دفتر به دفتر فناوری اطلاعات روستایی (ICT) تبدیل شده اند.
رییس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خصوص مراحل تبدیل مجوز دفاتر گفت: متقاضیان حقیقی و حقوقی باید پس از پرکردن فرم های مربوطه و ارائه گواهی عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد و نیز تاییدیه اماکن از نیروی انتظامی درخواست خود را برای اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ارسال کنند که پس از جمع آوری و ارسال این مدارک، اقدام لازم برای صدور پروانه صورت می گیرد.
وی در خصوص شرایط مجوز تاسیس دفاتر پیشخوان نیز گفت: در این آیین نامه داشتن حداقل 50 متر در نقاط شهری و 30 متر در نقاط روستایی با کاربری اداری و تجاری و با در نظر گرفتن شرایط تسهیل در رفت و آمد عموم مردم می باشد که طبق قانون نظام صنفی و نیز اصلاحیه ماده هفت قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، قراردادن هرگونه محدودیت در خصوص صدور مجوز از مصادیق رفتار ضد رقابتی است و براین اساس در این آیین نامه، محدودیتی در صدور تعداد مجوز در یک مکان خاص در نظر گرفته نشده و به بیان دیگر نظر گرفتن شعاع صنفی ممنوع است. به این معنی که امکان راه اندازی دفاتر پیشخوان خدمات دولت در فاصله ۲۰۰ متر از هم ، نیز بلامانع است اما باید با ارائه توجیهات فنی، مورد موافقت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گیرد.

۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۳۵
تعداد بازدید : ۱۴۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید