اخبار

مدیرکل ICT استان خراسان شمالی اعلام کرد:

راه اندازی 10 سایت برای پوشش تلفن همراه روستاهای شهرستان راز و جرگلان

راه اندازی 10 سایت برای پوشش تلفن همراه روستاهای شهرستان راز و جرگلان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی، با اشاره به اجرای پروژه های وزارت ارتباطات در شهرستان راز و جرگلان گفت: با اجرای این پروژه ها، پوشش تلفن همراه روستاهای بالای 20 خانوار این شهرستان به حدود 90 درصد ارتقا می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی،سید علی مرتضوی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این خبر گفت: با توجه به اجرای طرح پایش وضعیت ارتباطی روستاهای بالای 20 خانوار در سطح استان در مرداد ماه سالجاری، 43 روستای بالای 20 خانوار شهرستان راز و جرگلان تحت پوشش تلفن همراه قرار می گیرد.

وی با اشاره مصوبات اجرایی برای توسعه ارتباطات در این استان افزود: از جمله این مصوبات ایجاد 50سایت جدید روستایی، ارتقا تکنولوژی هشت ایستگاه نسل دوم به نسل سوم و چهارم و احداث 225 کیلومتر فیبر نوری در نقاط روستایی و کم برخوردار استان است.

مرتضوی تصریح کرد: 10 سایت های تلفن همراه روستایی در شهرستان راز و جرگلان با پیمانکاری شرکت خدمات ارتباطی اپراتور دوم طراحی و وارد فاز اجرایی شده است.

 مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی افزود: دو سایت تلفن همراه اول این شهرستان نیز  از 2G  به   3G و 4G در آبادی های پشین ده و سیوخسو هاشم ارتقا می یابند.

وی هدف از اجرای این اقدامات را دسترسی همه به شبکه ملی اطلاعات،افزایش اشتغال، کاهش شکاف دیجیتالی و توسعه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات برای افزایش رفاه روستاییان  دانست..

۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : ۱۳۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید