اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان :

شهر هوشمند لازمه توسعه اقتصاد دیجیتال

شهر هوشمند لازمه توسعه اقتصاد دیجیتال
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در پنجمین نشست اتاق گفتمان شهر هوشمند، دست یابی و توسعه شهر هوشمند را زمینه ای برای توسعه اقتصاد دیجیتال اعلام کرد و گفت: شهر هوشمند یکی از زمینه های جذاب برای سرمایه گذاران است.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان؛ محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با ذکر این مطلب در این نشست، گفت: برای تحقق شهر هوشمند نیاز به گفتمان و ادبیات مشترک بود و اگر این گفتمان شکل نمی گرفت، همگرایی در دستیابی به شهر هوشمند با مشکل مواجه می شد از این رو با هماهنگی دستگاههای مشترک در استان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اتاق گفتمان شهری را برگزار می کند.
محمد احمدی با اشاره به برگزاری پنج نشست در اتاق گفتمان شهر هوشمند استان گفت: این نشست ها با فعالان و اساتید برجسته دنیا و به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد و نقشه راه مناسبی در حال ایجاد است.
رئیس شورای ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان ادامه داد: در ادبیات مربوط به شهر هوشمند تنها نگاه هوشمندانه موفق نخواهد بود و ما به دنبال آن هستیم که در اتاق گفتمان شهر هوشمند نگاه ابزار، نگاه فرآیند و نگاه افراد همزمان و توامان با یکدیگر همراه شده و توسعه پیدا کند.
وی در انتها شهر هوشمند را یکی از زمینه های جذاب برای سرمایه گذاران برشمرد و بیان کرد: شهر هوشمند سهم بالایی از اقتصاد دیجیتال را به خود اختصاص می دهد که بازگشت سرمایه در آن بالاست ولی متاسفانه ما هنوز در آن ضعف داریم و تلاش داریم با حرکت به سمت سرویس دهی به جای سمت ارائه خدمات زیرساختی زمینه سرمایه گذاری برای شهر هوشمند را افزایش دهیم.

۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۱۴۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید