اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات استان آذربایجان شرقی:

هشت سایت مخابراتی نسل سه در شهرستان شبستر احداث می شود

هشت سایت مخابراتی نسل سه در شهرستان شبستر احداث می شود
سرپرست اداره کل ارتباطات استان آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه های وزارت ICT در خصوص توسعه ارتباطات در روستاها گفت: تا پایان فروردین ماه سال آتی از هشت سایت مخابراتی در روستاهای شهرستان شبستر رونمایی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، مهدی خرامش سرپرست این اداره کل در جلسه فنی کنترل پروژه های اپراتور دوم در استان با اشاره به پایش های انجام شده در روستاهای سطح استان در ماههای گذشته و بررسی وضعیت ارتباطی آنها اظهار کرد: با اتمام پایش ها و شناسایی نقاط فاقد پوشش تلفن همراه در روستاهای استان و پیگیری های بعمل آمده، مجوز نصب و راه اندازی تعداد هشت سایت جدید با تکنولوژی نسل سه در روستاهای شهرستان شبستر صادر شد.

وی با اشاره به سرمایه گزاری های صورت گرفته برای احداث این هشت سایت افزود: این سایت ها با اعتباری بالغ بر صد میلیارد ریال و از محل اعتبارات (USO) احداث می شوند که تاکنون پیش از پنجاه و هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

خرامش با بیان زمان اتمام این سایت ها و تکمیل پوشش شبکه همراه شهرستان شبستر تصریح کرد: انشاالله در دهه مبارک فجر امسال تعدادی از این سایت ها به بهره برداری می رسند و اهالی روستاهای کهل، سهرل، امستجان و پردول از پوشش تلفن همراه و اینترنت نسل سه بهره مند می شوند و مابقی روستاهای در برنامه نیز تا پایان فروردین ماه سال آتی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

بر اساس این گزارش، این جلسه با حضور حسین حمیدی پور معاون دفتر هماهنگی امور استانها و نماینده مجری طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی خرامش سرپرست اداره کل ICT آذربایجان شرقی و  امیر آقازاده مدیر ارشد اپراتور دوم در منطقه شمالغرب کشور برگزار شد.

۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸
تعداد بازدید : ۱۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید