اخبار

مدیرکل ارتباطات استان همدان:

12نقطه از فاز یک پروژه تار به بهره برداری رسید

12نقطه از فاز یک پروژه تار به بهره برداری رسید
مدیرکل ارتباطات استان همدان در طرح آزمایش تحویل فاز یک پروژه تار، با اشاره به نقاطی که آماده بودند، فیبر نوری را یکی از بهترین زیرساخت ها برای تسهیل دسترسی پرسرعت به شبکه ملی اطلاعات دانست و گفت: با عملیاتی شدن فاز اول پروژه تار، سرعت، کیفیت و دسترسی بیش از 280 روستا در استان همدان به شبکه ملی اطلاعات بیشتر می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، مجتبی ساکی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با اعلام این خبر افزود: در طرح آزمایش تحویل فاز یک این پروژه، اداره کل ارتباطات استان، اداره کل ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات منطقه همدان(پیمانکار طرح) و اپراتور دوم و های وب به عنوان بهره بردار حضور داشتند.

مدیرکل ارتباطات گفت: در فاز اول این طرح 105 کیلومتر فیبر نوری انجام و عملیاتی شده است که تعداد 281 روستا را تحت پوشش خود قرار می دهد که تا به امروز 12 نقطه با همکاری دستگاه های مرتبط تحویل شد.

ساکی، فیبر نوری را بهترین و کارآمد ترین بستر انتقال پهن باند مطرح کرد و به تامین بخشی از نیازهای توسعه فیبر نوری اپراتورهای سیار از محل طرح USO در قالب پروژه "تار"اشاره کرد.

وی در پایان، با اشاره اجرای این طرح سایت های تحت پوشش در مسیر فیبر را حدود 37 سایت از اپراتورهای مختلف دانست و اظهار کرد: مردم این روستاها از اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری بهره مند شده و دسترسی آسانتری به شبکه ملی اطلاعات خواهند داشت.

 

 

۲۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان |
تعداد بازدید : ۱۸۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید