اخبار

با سرمایه گذاری 16 میلیارد تومانی وزارت ارتباطات انجام شد:

آغاز عملیات فاز نخست سایت های (LTE) در روستاهای استان سمنان

آغاز عملیات فاز نخست سایت های (LTE) در روستاهای استان سمنان
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به آغاز مرحله اول عملیات اجرایی پروژه های ارتباطی در روستاهای کمتر برخوردار استان گفت: این پروژه ها با اعتبار 160 میلیارد ریالی وزارت ارتباطات در بازه زمانی شش ماهه به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، سید یاسر حسن پور هدف از این اقدام را بهبود وضعیت ارتباطی به منظور کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر ها و روستاهای استان دانست و با اشاره به دستور وزیر ارتباطات برای احداث هشت سایت جدید BTS  اپراتور دوم در روستاهای کمتر برخوردار خاطرنشان کرد: این اقدام در جهت سیاست های توسعه ارتباطی وزارت ارتباطات و برقراری اینترنت پهن باند سیار(LTE) در روستاهای بالای 20 خانوار است.

حسن پور تامین اعتبار اجرای این پروژه‌ها را از محل اعتبارات طرح USO (ارائه خدمات اجباری به روستاها) وزارت ارتباطات دانست و افزود: مجری انجام این پروژه ها، شرکت خدمات ارتباطی اپراتور دوم است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه اظهار کرد: با افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها، زمینه تحت پوشش قرار گرفتن تلفن همراه اکثر روستاهای دور افتاده و محروم استان که قبل از این فاقد پوشش مطلوب بودند فراهم می شود که قطعا با برقراری رومینگ بین اپراتوری نیز وضعیت ارتباطی مناسب تری خواهیم داشت.

 

۲۵ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان |
تعداد بازدید : ۳۰۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید