اخبار

قاسم، محبوب همه، حتی دگراندیشان

قاسم، محبوب همه، حتی دگراندیشان
شهادت نابهنگام سردار سلیمانی آنقدر بهت‌آور و دردناک بود که بسیاری از دگراندیشان نتوانستند حزن و اندوه خویش را از ترور سردار دلها پنهان کنند و به مظلومیت و شجاعت و اخلاص و ایران‌دوستی این سرباز رشید اسلام معترف شدند و علاقه قلبی خود را به او نشان دادند،دقت در پیام‌ها و پست‌های بسیاری از اهالی رسانه، نویسندگان، هنرمندان و اساتید دانشگاه که به هر دلیل با جمهوری اسلامی اندکی زاویه پیدا کرده‌اند شاهد این مدعاست.
در میان پیام‌های تسلیت و تعزیتی که بسیاری از این افراد، برآمده از دل، منتشر کردند مشهود بود که دگراندیشان نیز سردار سلیمانی را ناجی جمهوری اسلامی از فتنه‌های منطقه‌ای، ارمغان‌آورنده امنیت و ثبات و آرامش برای ایران اسلامی می‌دانند و عمل وقیحانه آمریکا را در ترور این مجاهد فی سبیل الله تقبیح کرده‌اند.
در این میان برخی از هنرمندان یا نویسندگانی که در طول زمان بحق یا ناحق آثارشان توقیف شده یا خودشان ممنوع‌التصویر یا ممنوع‌الفعالیت شده‌اند یا کتابشان مجوز چاپ نگرفته است و حتی بسیاری از روزنامه‌نگارانی را که سالهاست از ایران رفته‌اند و در رسانه‌های آن ور آبی به نظام جمهوری اسلامی انتقاد می‌کنند از ترور قاسم سلیمانی چنان رنجیده خاطر شده‌اند که لاجرم زبان گشوده و محبت و علاقه خویش را به او ابراز کردند. نمونه بارز یک شخصیت بزرگ دگراندیش که امروز با انتشار یادداشتی در روزنامه ایران سوگواری عمیق خود را اعلام کرد استاد محمود دولت آبادی است و این یعنی دگراندیشان در بالاترین سطح، سردار سلیمانی را شخصیتی کاریزماتیک، اثرگذار و محبوب برای ایران می‌دانستند و این موضوع بدون اغراق نشان می‌دهد سردار سلیمانی قهرمان ملی ایرانیان بود، قهرمانی که داستان پهلوانان اسطوره‌ای ایران را دوباره روایت کرده است. شخصیتی که داستان رستم را دوباره می‌سراید، آرشی که در دوره ما مرزهای ایران را می‌پاید. رییسعلی دلواری که روبه‌روی اجنبی سر تسلیم فرود نمی‌آورد. ستارخان که استبداد را برنمی‌تابد. میرزاکوچک خان که در راه آرمانش جان می‌بازد. بایندور که با شجاعت در برابر ناوگان اجنبی می‌ایستد و قهرمان دریا می‌شود. آری، سلیمانی نماد همه قهرمانان آزادی‌خواه تاریخ این کهن بوم و بر در دوران ماست، همو که محبوب همه قلب‌ها، حتی قلب‌های دگراندیشان است. البته در این میان بودند معاندان و مزدوران جیره‌خوار و مفلسی که از آن سوی آب شادی و پایکوبی کردند و همگام با منافقان، نفرت خودشان را از ملت و سرزمین ایران نشان دادند و این خیانتکاران همیشه در نظر مردم ایران منفور بوده و خواهند بود.
حالا که مردم ایران از طرفداران گرفته تا منتقدان و دگراندیشان و همه آزادیخواهان جهان سوگوارند و کم‌تاب، هیچ چیز جز انتقام سریع و برق‌آسا و ضربه محکم به آمریکایی‌ها التیامشان نمی‌بخشد. گویی همه منتظر منتقم‌اند، منتظر هم‌رزمانش تا گرمای این داغ بر تن‌مان باقی و خون‌مان جوش است انتقام سختی بگیرند و اندکی التیام‌مان دهند.

سید جمال هادیان طبائی زواره | رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

منبع : ایرنا
۱۵ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۵,۲۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید