اخبار

رییس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی:

انجام موفق آزمون‌های کیفی زیرسامانه‌های بلوک انتقال مداری

انجام موفق آزمون‌های کیفی زیرسامانه‌های بلوک انتقال مداری
رییس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران از موفقیت آزمون‌های کیفی زیر سامانه‌های داده و فرمان، توزیع توان و باتری پروژه بلوک انتقال مداری (سامان) خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،رحیم احسانی رییس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران با اعلام این خبر گفت: این آزمون‌ها که در سطح کیفی انجام شده‌اند، شامل آزمون ارتعاشات، سیکل خلاء حرارتی، پایروشوک و تطابق مغناطیسی هستند.

احسانی تصریح کرد: با سعی و تلاش پژوهشگران پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی، تمامی آزمون‌های محیطی مربوط به زیرسامانه‌های کامپیوتر پرواز، بورد توزیع توان و باتری‌های بلوک انتقال مداری با موفقیت به اتمام رسیدند.

وی افزود: در آزمون‌های محیطی سطح کیفی، تلاش می‌شود تا تجهیزات مورد نظر در سطوحی بسیار بالاتر از سطح کاری خود، مورد آزمون قرار بگیرند تا از کارکرد مطلوب این تجهیزات در شرایط کاری فضایی اطمینان حاصل شود. به همین جهت زیرسامانه‌های مذکور تحت شرایط ارتعاشات شدید و همچنین دماهای بسیار بالا و بسیار پایین آزموده شده و موفق عمل کرده‌اند.

رییس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی تصریح کرد: در آخرین مرحله از آزمون‌های محیطی تجهیزات مورد نظر، از لحاظ تطابق مغناطیسی در شرایط فضا و همچنین آثار المان‌ها بر یکدیگر، از نظر تشعشعات و القائات مغناطیسی مورد بررسی دقیق قرار گرفته و عملکرد مطلوب داشته‌اند.

وی افزود: سخت‌افزار پرواز، مغز متفکر سامانه فضایی بوده و زیر سیستم بورد توزیع توان و باتری وظیفه تامین انرژی سامانه فضایی را در چرخه عملکرد عملیاتی بلوک بر عهده دارد.
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۶
تعداد بازدید : ۳۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید