اخبار

مدیر امور فناوری اطلاعات پست بانک ایران:

سامانه تولید رمز دوم پویا برای مشتریان بانک فراهم شد

سامانه تولید رمز دوم پویا برای مشتریان بانک فراهم شد
مدیر امور فناوری اطلاعات پست‌بانک‌ ایران با اشاره به الزام بانک‌ مرکزی برای افزایش امنیت تراکنش‌های کارت‌های بانکی مشتریان، از راه اندازی سامانه تولید رمز دوم یکبار مصرف پویا این بانک خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهاد بهمنی مدیر امور فناوری اطلاعات پست‌بانک‌ ایران با اعلام این خبر افزود: مشتریان این بانک برای دریافت و نصب رمز دوم یکبار مصرف پویا می‌توانند این اپلیکیشن را به وسیله تلفن‌همراه هوشمند خود از وب‌ سایت www.postbank.ir  دانلود کرده و پس از نصب سامانه، برای فعالسازی آن به یکی از شعب این بانک در سراسر کشور مراجعه کنند.
بهمنی با تاکید بر اینکه برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف پویا حضور مشتری در شعب برای تایید شماره تلفن‌ همراه الزامی است، گفت: در صورت عدم انجام این فرآیند تا مهلت تعیین‌شده، امکان فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف پویا میسر نمی شود.

مدیر امور فناوری اطلاعات پست‌بانک‌ ایران افزود: شبکه بانکی برای تایید و ثبت شماره تلفن‌ همراه مشتریان، هیچگاه اطلاعاتی همچون رمز دوم و CVV2 را از طریق تماس تلفنی دریافت نمی کند و لازم است که مشتریان بانکی همواره مراقب سودجویان باشند. 

وی افزود: بانک مرکزی 15دی‌ماه 1398 را آخرین مهلت استفاده از رمز دوم ایستا برای انجام تراکنش‌های کارت‌های بانکی تعیین کرده و پس از مهلت تعیین شده رمزهای دوم ایستا غیر فعال شده و  تنها با رمز دوم یکبار مصرف پویا قابل استفاده است.

۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۳۲
تعداد بازدید : ۱,۶۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید