اخبار

با حمایت "بیل گیتس" انجام شد،

تولید یک چهارم دمای خورشید با استفاده از آینه‌های هوش مصنوعی

تولید یک چهارم دمای خورشید با استفاده از آینه‌های هوش مصنوعی
"بیل گیتس" میلیاردر و بنیانگذار شرکت "مایکروسافت"(Microsoft) به پشتیبانی مالی از یک استارتاپ پرداخته که در حوزه فناوری "انرژی خورشیدی" انقلابی به پا کرده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از دیلی‌میل، یک شرکت به نام "Heliogen" از "هوش مصنوعی" استفاده می‌کند تا به مجموعه‌ای از آینه‌ها که قادر به بازتاب نور خورشید و ایجاد نوعی اجاق خورشیدی هستند، کمک کند که کار کنند.

سیستم ساخت این شرکت به اندازه‌ای خوب کار می‌کند که قادر به تولید دمای هزار درجه فارنهایتی است. این دما حدود یک چهارم دمای سطح خورشید است.

این گرمای شدید می‌تواند به عنوان یک روش دوستدار محیط زیست برای ایجاد مواد مهمی مانند سیمان، شیشه و فولاد به کار گرفته شود.

سیستم "Heliogen" می‌تواند تاثیر چشمگیری بر انتشار گازهای تولید شده در سطح جهانی داشته باشد.

همچنین این سیستم به هیچ‌گونه سوخت فسیلی احتیاج ندارد و مقرون به صرفه است.

"بیل گروس" مدیر و بنیانگذار شرکت "Heliogen" گفت: ما در حال پیشبرد این فناوری هستیم که می‌تواند قیمت سوخت‌های فسیلی را کاهش دهد و همچنین از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری کند.

در این فناوری و با استفاده از دید رایانه‌ای، دهها آینه به طور خودکار به نحوی تنظیم شده‌اند که به یک نقطه تمرکز می‌کنند.

نتیجه، ایجاد دمایی است که می‌تواند برای تولید هیدروژن پاک مورد استفاده قرار گیرد که به عنوان سوخت در کامیون‌ها و هواپیماها استفاده می‌شوند.

شرکت "Heliogen" برای مشکل کمبود نور خورشید هم راه‌حل‌هایی دارد و صفحات خورشیدی این شرکت قادر خواهند بود تا روزها بدون استفاده از نور خورشید، انرژی را ذخیره کنند که مورد استفاده تاسیسات صنعتی قرار گیرند.

با توجه به سرمایه‌گذاری افراد بزرگی مانند "بیل گیتس" این فناوری تقریبا آماده است تا اولین مشتری خود را معرفی کند.

۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۵۲
تعداد بازدید : ۲۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید