اخبار

ضرورت راه اندازی کلینیک تخصصی سایبری در هر شهر

ضرورت راه اندازی کلینیک تخصصی سایبری در هر شهر
نماینده اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان در خطبه های نماز جمعه شهرستان درگزین در خصوص تاثیرات فضای مجازی در خانواده گفت: خطر در نزدیکی همه خانواده هاست و بایدبه راه حل ها و به کسب سواد و دانش استفاده صحیح از آنها بپردازیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، محمد نوروزی، نماینده اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در خطبه های نماز جمعه شهرستان درگزین، پدافند غیر عامل را دفع، خنثی سازی یا کاهش تأثیر اقدامات تهاجمی دشمن با اقدامات غیر مسلحانه بیان داشت و ابعاد آنرا در حوزه سایبری شامل مباحث مالی ، اجتماعی ، فرهنگی، امنیتی، سیاسی و نظامی دانست.

نوروزی در ادامه، با ارائه آمارهای پلیس فتا در خصوص آسیب های فضای مجازی از ابعاد مختلف سن، جنس، تحصیلات متهمان و شاکیان و انگیزه های آنها، تاکید کرد: خطر در نزدیکی همه خانواده است و در این زمینه باید هوشیار باشیم و در مقابل تغییرات سریع تکنولوژی و ابزارهای آن نباید سکون پیشه کنیم بلکه باید به کسب سواد و دانش استفاده صحیح از آنها بپردازیم.

وی در انتها از تمامی مسئولین شهرستان درگزین، مخصوصا دستگاه هایی چون آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج و ... درخواست کرد از هیچ تلاشی برای افزایش سطح سواد سایبری والدین، فرزندان و مربیان مضایقه نکنند و برای راه اندازی کلینیک تخصصی سایبری در حوزه های آموزش، مشاوره و رفع مشکلات جاری خانواده ها و ارائه خدماتی مانند انجام تنظیمات امنیتی بر روی تلفن همراه، لب تاب و کامپیوترهای شخصی برنامه ریزی کنند.

۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان |
تعداد بازدید : ۲۸۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید