اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان:

ارتقا سواد مجازی مدیران از اولویت های کمیته سایبری است

ارتقا سواد مجازی مدیران از اولویت های کمیته سایبری است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان در پنجمین جلسه سایبری این استان از برگزاری دوره های آموزشی سواد مجازی برای مدیران استانی و شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، مجتبی ساکی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان و دبیر جلسه، با اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش، تمرین، رزمایش و ارتقای آمادگی در حوزه سایبری تشکیل کمیته­ ذیل کارگروه سایبری استان را اقدامی مهم اعلام کرد و گفت: این کمیته باید تمامی موسسات، شرکت ها و دستگاه هایی که در حوزه­ آموزش­های فضای مجازی فعال می ­باشند را شناسایی کرده و متناسب با تخصص آنها به تفکیک مخاطبین و مناطق جغرافیایی مدیریت کند.

ساکی، آغاز آموزش سواد فضای مجازی در سطح 16 مدرسه با حضور دبیران، خانواده ها و دانش آموزان را به عنوان اولین قدم این کمیته، آموزشی هوشمندانه و مفید دانست و افزود: برگزاری دوره های آموزشی سواد فضای مجازی برای مدیران شهرستانی جز اولویت های کاری این کمیته است و در این خصوص برنامه ای مشخص با ذکر نام شهرستان و زمان دوره ها اعلام خواهد شد.

وی در پایان از برگزاری سمیناری برای تمامی مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی استان جهت آشنایی با جرائم سایبری و نحوه پیگیری و برخورد قوه قضاییه در صورت بروز حادثه سایبری خبر داد.

 

۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان |
تعداد بازدید : ۳۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید