اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم:

صندوق سرمایه گذار خطرپذیر، راه حل توسعه شرکتهای نوپای فاوا

صندوق سرمایه گذار خطرپذیر، راه حل توسعه شرکتهای نوپای فاوا
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم در دیدار با مدیر عامل شرکت همراه فدک قم از آمادگی این اداره کل برای همکاری معنوی با شرکتهای نوپای فاوا و استارت آپ ها خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم ،سید رضا موسوی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این دیدار با اشاره به حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکتهای نوپا و کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات تصریح کرد: سازمان فناوری اطلاعات با تصویب طرح نوآفرین در هیات دولت توانسته حمایتهایی مانند معافیت های مالیاتی، بیمه ای، پرداخت تسهیلات کم بهره و سهولت در اخذ تضمین ها را از کسب کارهای نوپای حوزه فاوا به عمل آورد.

موسوی در ادامه با معرفی صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر در استان گفت: سرمایه گذاری خطرپذیر (Venture capital) در واقع سرمایه ای است که از گروه‌های سرمایه‌گذاری ای دریافت می‌کنید که با استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک کار می‌کنند. این گروه‌ها بر سرمایه سرمایه گذارانی که می‌خواهند در شرکت‌هایی با پتانسیل رشد قوی در ازای دریافت سهام سرمایه گذاری کنند، نظارت می‌کنند. سرمایه گذاری خطرپذیر یکی از راه های دریافت پول برای شروع و یا رشد کسب و کارهای کوچک است. بیشتر سرمایه گذاری‌های خطرپذیر همانطور که از عنوان آن‌ها پیداست، در معرض خطر بالایی قرار دارند. سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر با مدیریت فعالانه و برنامه‌ریزی در توسعه مدل‌های راهبردی، در کسب‌ و کار هدف و ارزش افزوده و افزایش قیمت سهام این شرکت‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. 

در ادامه جلسه احسان توکلی مدیر عامل شرکت همراه فدک گفت: این شرکت در کارنامه خود همکاری با چهل کارفرمای حقیقی و حقوقی را دارا  است و عموما به انجام و تولید پروژه های AP و واقعیت افزوده پرداخته است.

توکلی در ادامه به بیان چالش های پیش روی استارت آپها که عموما وابسته به تغییر دیدگاه مردم و مسئولین به فضای IT  است پرداخت و در این خصوص توضیحات تکمیلی نیز بیان کرد.

 

۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۲۲۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید