اخبار

برگزاری همایش پدافند سایبری در یاسوج

برگزاری همایش پدافند سایبری در یاسوج
همایش پدافند سایبری با محتوای آموزشی در حوزه امنیت شبکه و اطلاعات با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد و مدیران فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی استان، در یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و به منظور ارتقای سطح آگاهی تخصصی کارکنان فناوری اطلاعات دستگاه­های اجرایی استان نشست آموزشی در حوزه امنیت شبکه و اطلاعات در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

در این نشست جواد غلام پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، امنیت شبکه و اطلاعات را از ارکان حوزه فاوا دانست و گفت: آموزش و استفاده از اساتید مجرب در این حوزه می تواند خلا آموزشی همکارانمان در دستگاه های اجرایی را مرتفع کند.

 غلام پور با اشاره به دریافت گزارشاتی مبنی بر هزینه بالای بسترهای ارتباطی افزود: لازم است کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات دستگاه­های اجرایی نسبت به بررسی صورتحساب­های صادره اقدام و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی اپراتورهای مربوط مراتب را به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اطلاع دهند.

این مقام مسئول به مصوبه شورای عالی فضای مجازی استناد کرد و گفت: تا 24 آذرماه باید اطلاعات تمام استعلامات، اسناد مورد تبادل، اقلام اطلاعاتی و سامانه­های اطلاعاتی مربوط به فرآیندهای بین­دستگاهی توسط سازمان اداری-استخدامی کشور و با هماهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شناسایی و به تایید کارگروه تعامل­ پذیری دولت الکترونیک برسد.

رییس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: از تاریخ 24 آذرماه به بعد تمام استعلامات مکتوب بین دستگاهی باید حذف شوند و این اسناد در محاکم قضایی فاقد اعتبار هستند.

مدیرکل ارتباطات استان افزود: طبق ابلاغیه سازمان اداری استخدامی چهارصد خدمت از دستگاه­های اجرایی باید به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شود و دستگاه­های مربوطه باید تدابیر لازم برای واگذاری هرچه سریعتر خدمت مربوط به دستگاهشان را بیاندیشند.

۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۵۷
تعداد بازدید : ۲۴۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید