اخبار

پیشرفت 45 درصدی پروژه فیبر روستایی محور بیدشهر به اوز لارستان فارس

پیشرفت 45 درصدی پروژه فیبر روستایی محور بیدشهر به اوز لارستان فارس
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس به همراه مدیر مخابرات منطقه فارس از عملیات عمرانی توسعه ارتباطات فیبر نوری روستایی محور بیدشهر لارستان به شهرستان اوز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با بیان اینکه پروژه فیبر نوری روستایی در راستای ارتقای کیفیت ارتباطات مخابراتی و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در روستاهای استان اجرا می شود، طول مسیر فیبر نوری روستایی محور بیدشهر و شهرستان اوز را 80 کیلومتر اعلام کرد.

وی میزان پیشرفت فیزیکی پروژه را 45 درصد بیان و تشریح کرد: عملیات حفاری این محور از 15 مهرماه آغاز شده است و تاکنون بالغ بر ۳۶ کیلومتر حفاری و فیبر گذاری شده است.

سهرابی با بیان اینکه اعتبار طرح مذکور از محل اعتبارات توسعه خدمات ارتباط روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شده است، ویژگی منحصر به فرد  فیبرکشی این محور را استفاده همزمان از سه دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه بولدوزر توسط پیمانکار عنوان کرد که سرعت حفاری را به ۹۰۰ متر در روز و در کانالی به عمق ۱.۵ متر و عرض ۶۰ سانتیمتر رسانیده است.

مدیرکل ICT فارس در پایان گفت: با اتمام فیبر این محور علاوه بر ایجاد دسترسی روستاهای بیدشهر، هیرم، کوره، قلات، گلار، کهنه قدیم و جدید، اسلام آباد، هود به شبکه پر ظرفیت فیبر نوری، هشت سایت اپراتور اول و دو سایت اپراتور دوم به شبکه فوق متصل می شود و زمینه برای توسعه خدمات الکترونیکی در منطقه فراهم می شود.
۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸
تعداد بازدید : ۳۵۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید