اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد:

رتبه نهم اشتغال استان در حوزه فاوا

رتبه نهم اشتغال استان در حوزه فاوا
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست کارگروه اشتغال استان که به ریاست استاندار در یاسوج برگزار شد گفت: حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با داشتن ظرفیت بالای اشتغالزایی نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، جواد غلام پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حمایت از اشتغالزایی حوزه فاوا افزود: علیرغم اقدامات موثری که انجام شده نیاز به همگرایی و همکاری همه جانبه برای تشویق و جذب سرمایه گذاران در این حوزه احساس می شود.

وی با برشمردن برخی از برنامه های حمایتی وزارت ارتباطات تصریح کرد: اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کارآفرینان حوزه فاوا در قالب های مختلف از جمله طرح نوآفرین گام مثبتی در تشویق فعالان این حوزه است.

این مقام مسئول افزود: بر اساس گزارش بزرگترین پلت فرم فروش برنامه های مبتنی بر تلفن همراه، جمعیت شاغلان این حوزه در استان 287 نفر بوده که بر اساس شاخص نسبت شاغلین حوزه فاوا به جمعیت، استان در رتبه نهم کشوری قرار دارد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همچنین بر ضرورت تعریف و تصویب یک کمیته تخصصی ذیل کارگروه اشتغال، اقتصاد و سرمایه­ گذاری با عنوان کمیته فناوری، کسب و کارهای نوپا و اقتصاد دانش ­بنیان با مسئولیت پارک علم و فناوری تاکید کرد که در نهایت با رای اکثریت اعضا مورد تصویب قرار گرفت.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست  با اشاره به رونق روزافزون استارت آپ­ها و اهمیت اشتغال در این حوزه گفت: از دستگاه ­های اجرایی و به ویژه صدا و سیمای مرکز استان می خواهم به منظور اطلاع ­­رسانی هر چه بهتر در زمینه برنامه­ های توسعه اشتغال حوزه فاوا همکاری لازم را با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان داشته باشند.

 کلانتری در ادامه بر فرهنگ­سازی و آموزش مهارت­ های لازم در این حوزه تاکید کرد.


۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۳۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید