اخبار

به همت اداره کل ارتباطات استان بوشهر برگزار شد،

دوره آموزشی پدافند غیر عامل کارکنان بانک مهر اقتصاد

دوره آموزشی پدافند غیر عامل کارکنان بانک مهر اقتصاد
مدیر کل ارتباطات و اطلاعات استان بوشهر در دوره آموزشی پدافند غیر عامل ویژه کارکنان بانک مهر اقتصاد گفت: پدافند غیرعامل یکی از ملزومات صنعت بانکداری که تمامی بانک‌ها برای بقا و ادامه حیات به ویژه در شرایط بحرانی باید به آن مجهز شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با بیان اینکه نقش اصلی پدافند غیرعامل در تمامی حوزه‌ها و صنایع، جلوگیری از وارد آمدن خسارات مالی به تجهیزات، تاسیسات، زیرساخت ها، اطلاعات و نیروی انسانی است اظهار کرد: اطلاعات به ویژه در صنعت بانکداری از مهم‌ترین دارایی‌های بانک‌ها به شمار می رود که ضروری است در حفظ و نگهداری آن‌ها تلاش جدی و اقدامات لازم صورت گیرد.

وی افزود: در اقتصادی که به سمت هوشمند و دیجیتالی شدن است، امکان ندارد بانک‌ها چنین مسیری را طی نکنند. بدون شک برای داشتن صنایع تولیدی چابک و اقتصادی دیجیتال، ضروری است تا بانک‌ها همسو و یا جلوتر از بسیاری از صنایع به سمت دیجیتالی شدن پیش بروند. در این میان نکته بسیار مهم و وجه تمایز بانک‌ها در عصر جدید فن آوری و جذب و حفظ مشتریان خرد و کلان حقیقی و حقوقی داشتن فضایی امن و مطمئن برای حساب‌های آن‌ها است.

سملیان در ادامه گفت: امنیت سایبر صنعتی و پدافند غیرعامل در بانک‌ها نقل و انتقالات بانکی را رصد کرده، امنیت حساب‌های مشتریان را حفظ و موارد جعل، کلاهبرداری و پولشویی را شناسایی و از آن‌ها ممانعت می کنند. در نتیجه می توان پدافند غیرعامل را یکی از ملزومات صنعت بانکداری دانست که تمامی بانک‌ها برای بقا و ادامه حیات به ویژه در شرایط بحرانی باید به آن مجهز شوند.

در این دوره آموزشی مهدی موسایی مدرس این دوره، ضمن توضیح و تبیین مباحث پدافند غیر عامل و تشریح تهدیدات مختلف در این حوزه، مباحثی را نیز در حوزه پدافند سایبری و جنگ الکترونیکی بیان نمود و آموزش پدافند غیرعامل را عاملی برای گسترش سطح آگاهی‌های عمومی و حفظ آنها در برابر تهدیدات دانست. 
۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۵۹
تعداد بازدید : ۲۸۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید