اخبار

در نشست معاون وزیر با معاونان استاندار،

وضعیت ارتباطی استان مرکزی بررسی شد

وضعیت ارتباطی استان مرکزی بررسی شد
نشست مشترک معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با معاونان هماهنگی امور اقتصادی و امور عمرانی استانداری مرکزی، با هدف بررسی مشکلات فی مابین اپراتورها با برخی دستگاه‌های اجرایی در سطح استان مانند شهرداری‌ها و دستگاه‌های تامین کننده زیرساخت‌های برق، جاده و تامین امنیت در استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این نشست گفت: استان مرکزی چهارمین استان صنعتی و کریدور اصلی ارتباط زیرساختی غرب و جنوب غرب کشور با پایتخت است و از نظر شاخص توسعه یافتگی IDI رتبه هشتم را در بین31 استان کشور داراست.
فلاح جوشقانی اظهار کرد: تمامی 33 شهر استان مرکزی تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستند و اپراتور اول به ترتیب 94 و 54 درصد، اپراتور دوم 79 و 48 درصد و اپراتور سوم 44 درصد از جاده‌های اصلی و فرعی و جاده‌های ریلی را از نظر ارتباطی پوشش داده‌اند.
وی راه حل افزایش کیفیت ارتباطات در شهرها و توسعه ارتباطات در روستاها را ایجاد سایت‌های جدید تلفن همراه در مناطق یاد شده دانست و افزود: مشکلات جانمایی آنتن‌های تلفن همراه در برخی شهرستان‌های استان، بر اهمیت همکاری دفتر امور شهری استانداری و همچنین فرمانداران را در این زمینه بسیار مهم است.
بر اساس این گزارش، فلاح جوشقانی، معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به همراه فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از نمایشگاه الکامپ- شهر هوشمند استان مرکزی بازدید کرده و با فعالان حوزه فاوا و استارت‌ آپ‌های استان به گفت و گو پرداخت.

۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۳۷۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید