اخبار

رادیو ترانک مولفه مهم ارتباطی در مدیریت بحران است

رادیو ترانک مولفه مهم ارتباطی در مدیریت بحران است
با هدف حفظ ارتباطات مخابراتی در مواقع بحران، سمینار توجیهی امکانات و ظرفیت‌های شبکه رادیوترانک به‌عنوان مؤلفه‌ای مهم در مدیریت بحران، جهت استفاده در دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی با همکاری شرکت ‌های‌وب در استان لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان در این سمینار گفت: در حال حاضر در سطح کشور سه اپراتور به‌صورت رسمی در حال انجام خدمت­‌رسانی هستند که شرکت های­‌وب در ارتقای توسعه ارتباطات زیرساخت‌های لازم که در تبصره 2 بند ث ماده 67 قانون برنامه ششم توسعه که توسط وزارت ارتباطات تکلیف شده است، در دو پروژه جداگانه 38 هزار روستا بالای20 خانوار کشور را به شبکه ملی اطلاعات متصل می کند  که از این‌ بین تاکنون بالغ‌ بر 25 هزار روستا به‌طور کامل متصل شده است که سهم استان لرستان در فاز اول 1245 روستا و در فاز دوم 745 روستا است.

حیدری تصریح کرد: به‌ واسطه گستردگی شبکه ارتباطی رادیو ترانک و سطح بالای تکنولوژی آن، شرکت های‌ ­وب در سال جاری و با حضور وزیر ارتباطات از شبکه رادیو ترانک این شرکت که برای اولین بار در وزارت کشور و شهرداری مورد بهره‌برداری گرفته‌شده بود، رونمایی کرد.

وی در ادامه با تاکید بر قابلیت‌های مورد اعتماد این شبکه که در سیل ابتدای سال جاری شهرستان پلدختر مورد آزمون قرار گرفت، گفت: این شبکه توانست بخش بزرگی از ارتباطات مخابراتی را در مواقع بحران نجات دهد که در این زمینه می­ توان به فعال نمودن وضعیت ارتباطی بیش از70 دستگاه اجرایی شهرستان پلدختر ظرف مدت 72 ساعت پس از وقوع حادثه خبر داد.

بر اساس این گزارش، در این سمینار در ابتدا ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فنی کارآمد که به‌ واسطه ایجاد و توسعه شبکه TETRA و خطوط مستقل VIP ارتباط صوتی با هدف مدیریت بحران‌های احتمالی قابل‌استفاده است، ارائه شد و از ضروریات اعتماد به این شبکه به مواردی ازجمله بستر مستقل از سایر اپراتورها، امکان استفاده در زمان ترافیک شبکه به‌واسطه خط ارتباطی خصوصی و امنیت بالای شبکه تاکید شد.

این سمینار با حضور مسئولین فناوری اطلاعات، حراست سایر دستگاه‌های اجرایی، مدیریت پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و نمایندگان سایر دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.

 

۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۶۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید