اخبار

مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی خبر داد:

جشنواره تولید محتوای فناورانه در آذربایجان غربی برگزار می شود

جشنواره تولید محتوای فناورانه در آذربایجان غربی برگزار می شود
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در سومین شورای فرهنگی دستگاه های استانی وزارت ارتباطات از برگزاری جشنواره تولید محتوای فناورانه خبر داد و گفت: این جشنواره در ادامه سلسله مسابقات برگزار شده در سالهای گذشته و در دو محور دانش آموزی و عمومی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی،قاسم جلیلی نژاد با اشاره به اکوسیستم استان در حوزه تولیدات فناورانه در بخش صنعت موبایلی اعلام کرد: طبق آخرین آمار اعلامی کافه بازار بعنوان بزرگترین ارائه دهنده برنامه های موبایلی، استان آذربایجان غربی رتبه چهارم کشوری با تولید بیش از یک هزار و 400 برنامه موبایلی را به خود اختصاص داده است. 

وی افزود: فعالیت 840 تیم برنامه نویس در حوزه نرم افزار و انیمیشن استان علت کسب رتبه چهارم کشوری در کافه بازار است که برخی از تولیدات در سطح جهانی کاربرد دارد اما متاسفانه سهم برنامه های معنوی و مذهبی در این حوزه بسیار ناچیز است.

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی با ابراز امیدواری در توسعه این بخش  اعلام کرد:اداره کل ICT استان از تمامی فعالین این عرصه حمایت می کند و در حد توان برای رفع موانع این حوزه تلاش می کند و برگزاری این جشنواره در راستای شناسایی و حمایت و پشتیبانی از فعالان این عرصه است.

جلیلی نژاد با اشاره به وظیفه اصلی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، خاطر نشان کرد:تامین زیرساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط استان وظیفه اصلی اداره کل ICT استان است،اما پرداختن به بحث تولید محتوا آن هم در حوزه فرهنگی نیازمند تجمیع ظرفیت های استانی و دستگاه های متولی این بخش است.

این جلسه با حضور ریاست ستاد اقامه نماز و مدیران و معاونین اداره کل تبلیغات اسلامی، صداوسیما اداره کل ارشاد اسلامی و اپراتورهای ارتباطی برگزار شد.

این جشنواره هشتم اسفند ماه سال جاری برگزار و آخرین زمان ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مورخ 30 بهمن ماه 98 است.

 

۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۰۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید