اخبار

رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در تبریز:

توسعه بازار جز مهم ترین اهدف پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات است

توسعه بازار جز مهم ترین اهدف پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات است
جلسه هم اندیشی و معرفی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور با حضور رییس این پارک، سرپرست اداره کل ICT استان و مدیران پارک های علم و فناوری و مراکز رشد استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی، محمد جعفر صدیق مشاور وزیر و رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اهداف و وظایف این پارک گفت: تقویت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد برای رقابت پذیر شدن آنها، از اصلی ترین اهداف این پارک است.

صدیق با اشاره به لزوم گسترش بازار شرکت های بخش خصوصی و مستقر در مراکز رشد و پارک ها اظهار کرد: توسعه بازار و کمک به شرکت ها برای ورود به زنجیره تامین جزو اولویت های کاری پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات است و به صورت جدی به دنبال تحقق آن ها هستیم.

وی با بیان حمایت های پارک ICT از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد استان ها افزود: برای این منظور به دنبال ایجاد شبکه هایی هستیم که پارک ها و مراکز رشد با عضویت در این شبکه ها از حمایت پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارتقای تکنولوژی و حمایت های مالی بهره مند شوند.

مشاور وزیر ارتباطات با اشاره به لزوم شناسایی تکنولوژیست ها و نوع تکنولوژی آن ها تصریح کرد: برای حمایت از شرکت های بخش خصوصی کشور به دنبال تهیه و تصویب طرح تضمین خرید در مقابل تضمین کیفیت هستیم.

وی افزود: باید در پارک ها و مراکز رشد، تکنولوژی تبدیل ایده به محصول و نفر به شرکت را اجرا کنیم.

مهدی خرامش سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به  توانمندی های شرکت های بخش خصوصی استان گفت: خوشبختانه شرکت های دانش بنیان در استان از پتانسیل ها و تکنولوژی های خوبی برخوردار هستند.

وی با اشاره به لزوم حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی و شرکت های زیر مجموعه مراکز رشد افزود: اگر بازار استان و منطقه توسعه کافی را نداشته باشد، شرکت های رشد یافته برای فروش محصولات خود از استان مهاجرت می کنند.

خرامش تصریح کرد: در استان آذربایجان شرقی شرکت های سخت افزاری توانمندی حضور دارند که امیدواریم با حمایت از این شرکت ها شاهد بومی سازی تجهیزات سخت افزاری و مخابراتی باشیم.

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲
تعداد بازدید : ۳۳۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید