اخبار

با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران،

جلسه شورای اشتغال استان تهران برگزار شد

جلسه شورای اشتغال استان تهران برگزار شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران و مدیرکل دفتر ارتباطات فراسازمانی و ارتباط با صنعت و دانشگاه سازمان فناوری اطلاعات در جلسه شورای اشتغال که به ریاست استاندار تهران و حضور مسئولین و مدیران حوزه اشتغال استان برگزار شد، برنامه ها و طرح های اشتغال‌زایی وزارت ارتباطات برای حمایت از استارت آپ ها، کارآفرینی و توسعه اشتغال را تشریح کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران، مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات این استان در این جلسه توجه و جدیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه اشتغال و کارآفرینی را متنوع و برای همه گروه ها و شرکت های فعال بخش فناوری اطلاعات اعلام کرد و گفت: در این طرحها تسهیلات کم بهره با دوره تنفس مناسب در نظر گرفته شده است و تلاش شده است که ارائه تسهیلات با حداقل تضامین انجام شود.

وی افزود: استان تهران به لحاظ شاخص های توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات رتبه اول کشور را دارد، به نحوی که تمام 16 شهرستان و 42 شهر استان متصل به شبکه ملی اطلاعات و دارای دسترسی به اینترنت پهن باند هستند.

رضایی تصریح کرد: تلاش می کنیم با استفاده از زیرساخت های ایجاد شده در سطح استان حداکثر بهره را برای توسعه کارآفرینی انجام دهیم و قرار است با همکاری سایر دستگاه ها زمینه رشد و بلوغ استارت آپ ها را فراهم کنیم.

مدیرکل ارتباطات استان یکی دیگر از برنامه ها استانی وزارت ارتباطات را ایجاد دو مرکز حمایت از کسب و کارهای نوپا در شرق و غرب استان تهران اعلام کرد و گفت: با همکاری دانشگاه پیام نور یک مرکز در دماوند و مرکز دوم را با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و جهاد دانشگاهی در شهرستان ملارد ایجاد می کنیم.

در ادامه فرهاد سنجری فرد مدیرکل دفتر ارتباطات فراسازمانی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: بنا داریم با طرح مهرآفرین که به تصویب هیات وزیران رسیده است، شرایط لازم را برای رشد و توسعه شرکت های با عمر کمتر از سه سال و با گردش مالی کمتر از 500 میلیون تومان را  فراهم کنیم و موانع بیمه ای و مالیاتی را برداریم.

وی همچنین ارائه تسهیلات کم بهره به کارآفرینان را بر اساس شرایط شرکت های مخاطب متنوع و اثربخش اعلام کرد.

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۲۵۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید